ManşetSiyasetCHP, bu kez Burdur’da daha da iddialı

5 sene ago

İlimizde 1 Kasım 2015 erken genel seçimine, 7 Haziran genel seçimindeki mevcut Milletvekili adaylarıyla gidecek olan Cumhuriyet Halk Partisi’nde, 22 Eylül Salı günü  aday tanıtım heyecanı yaşandı.

Parti binasında düzenlenen aday tanıtım toplantısıyla, CHP Burdur’da seçim startını verdi. Aday tanıtım toplantısına, geçtiğimiz günlerde geçirdiği trafik kazasında kolu kırılan, 2. Sıra Milletvekili Adayı Kadir Koç’da kolunda sargısıyla katıldı.

KORKACAĞIMIZI VE MASAYI TERK EDECEĞİMİZİ SANDILAR

Partisinin ‘önce insan önce Türkiye’ sloganına vurgu yapan 1. sıra adayı Milletvekili Göker, “3 ay önce yeni bir seçimden çıktık. Ancak 17-25 Aralık’ın hesabını vermekten korkan bir zihniyet, seçmeni yok sayarak, ‘bu kararınızı beğenmiyorum, yeniden bir seçim atmosferi içinde, seçim çalışmalarını dolandırarak, seçim görüşmesini yeni cümleler icat ederek, 1 Kasım seçimini önümüze koydu’ Bundan bizim korkacağımızı, masadan kalkıp terk edeceğimizi düşündüler. CHP olarak, dik bir duruş sergileyerek, seçim sloganımızla ‘önce insan önce Türkiye’ diyerek, parti bilincimizin zarar göreceğini bile bile, ülkenin gerçekleri, faydaları altında koalisyon yapmanın şartlarını araştırmış bir parti olarak tekrar 1 Kasım seçimlerine gidiyoruz.” dedi.

BURDUR’DA İKİ’YE YAKIN PARTİ BİZİZ

‘Burdur’da ikiye yakın parti biz olacağız’ diyen Göker, “Bunu iyi çalışırsak çıkaracağız. Ciddi anlamda desteğe ihtiyacımız var. Merkezi idare, partileri ekonomik anlamda baskı altında tutabilmek için bu dönem bütçeden seçim yardımı yapmıyor. Bu şartlar altında beni yalnız bırakmayan 2. ve 3. sıra adayımıza teşekkür ediyorum. İl ve ilçe yönetimlerimize de ha bir gayret daha diyorum.” ifadelerini kullandı.

Konuşmasında, insanları dini, dili, inancı ile yargılamayan partinin CHP olduğunu vurgulayarak başlayan 2. Sıra Adayı Kadir Koç, “Bugün kolumun kırık olmasının da bir amacı var. Bugün nice canlar Güneydoğu Anadolu bölgesinde şehit oluyor, nice çocuklar babasız, öksüz kalıyor. Nice gelinler dul kalıyor. Bizim Cumhuriyet Halk Partisi olarak bugün bu ülkeye borcumuz daha fazla olduğu inancıyla bu kürsüde konuşmayı uygun gördüm.” dedi.

BU ÜLKE KOLAY KOLAY YIKILMAZ

Türkiye Cumhuriyeti’nin sağlam temeller üzerine kurulu olduğunu söyleyen Koç, “Bugün ekonomi almış başını gitmiş, adeta savaş hali olan bir ülkede yaşıyoruz. Misak-i Milli sınırları yok edilmek üzere. Kısacası bu insanların tek bir amacı var: o amaç laik Cumhuriyettir. CHP, sizler var oldukça bunu asla ve asla başaramayacaklardır. Bugün bizler bu ülkede gerçekten birilerinin istediği üzerine seçim yapılmaktadır. Bu ülke kolay kolay yıkılmaz. Bunun temelleri sağlamdır. Bunun temelinde 6 ok vardır. O 6 ok, insanların rengini, dinini, dilini , cinsini, mezhebini ayırmadan adeta bir bayrak altında herkesi kardeş kabul eden bir olgudur. O da Cumhuriyet Halk Partisi’nde vardır.” şeklinde konuştu.

İLK GÜNKÜ HEVESLE VE AŞKLA VATANIN KARDEŞLİĞİ İÇİN ÇALIŞACAĞIZ

1 Kasım seçimlerine yenilerek ve daha güçlenerek girdiklerini vurgulayan 3. Sıra Adayı Okan Kurd ise, “7 Haziran’a kadar yaptığımız büyük mücadeleyi 1 Kasım’da da yapacağız. 7 Haziran genel seçiminde vatandaşın verdiği mesaj birileri tarafından algılanamadığı için koalisyona gitmesi gereken ülke, 1 Kasım’da seçime gitmek zorunda kaldık. Bizler parti görevini vatan görevi bildik, adaylık başvurumuzu yaptık. Ben 2 aylık dönemde kendimi yenileme dediğim bir döneme çektiğimi düşünüyorum. Yenilendik, güçlendik, kendimize geldik, yeniden çıkıyoruz. İlk günkü hevesle, aşkla, bu vatanı, bu memleketin kardeşliğini sağlamak adına mücadeleye devam edeceğiz. Cumhuriyet Halk Partisi Türkiye’nin sigortasıdır. Bizlerde bu yolda çalışmaya devam edeceğiz.” diye konuştu.

İLKELERİ VE İDEOLOJİSİ OLAN İNSANLAR İÇİN YILMAK YOKTUR

1 Kasım seçimlerinin zor ve yorucu bir süreç olacağına dikkat çeken Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz ise konuşmasında ‘ilkeleri ve ideolojisi olan insanlar için asla yılmak ve vazgeçmek yoktur.’ vurgusu yaptı. ‘Bizler yaptığımız görevleri doğru tanımlayıp, doğru yapabilirsek, vatandaşa çok bir şey anlatmamıza gerek yok. Vatandaş zaten bizi anlayacaktır.’ diyen Ercengiz, açıklamasında; “Sayın Genel Başkanımızın bu seçim sürecinde yaptığı bütün olumlu davranışlar, ülkenin bekası, devamı için yaptığı gayretler maalesef karşılıksız kaldı. Amaç tek başına iktidar olan bir AKP, Büyük Ortadoğu projesinin eşbaşkanını yaşatmak ve yaratmaktı. Biz buna izin vermeyeceğiz. Biz yerel yönetimde 1,5 yıldır Cumhuriyet Halk Partisi iktidarının, sosyal demokrat anlayışının, 7’den 70’e, yoksuldan varlıklısına, çocuğundan yaşlısına, gencinden ihtiyarına, öğretmeninden, avukatına, işsizinden emeklisine varıncaya kadar her kesime sosyal demokrat anlayış içerisinde hizmet edebilmenin gayreti içerisindeyiz. Vatandaşımız bunu takdir edecektir. Genele giden yol, yerelden gidiyor. Bunu artık anladık. Bunun için de bize çok büyük bir görev düştüğünün farkındayız. Partimizi her alanda doğru temsil ettiğimize inanıyorum.” şeklinde konuştu.

İNADINA BARIŞ İNADINA KARDEŞLİK DİYORUZ

CHP İl Başkanı Ali Özdemir ise, 7 Haziran seçimlerine katılan aynı adaylarla 1 Kasım seçimlerine gittiklerini hatırlatarak, “7 Haziran’da ortaya konulan millet iradesi bir tarafa konularak yeniden erken seçime gidiyoruz. Bizler Türkiye’nin içine çekilmeye çalışıldığı bu ayrıştırıcı ve kirli savaş ortamında, yüreğimiz kan ağlasa da asla mücadele ve kardeşlik yolundan ayrılmadan dimdik ayakta duracağız. Bizler inadına barış, inadına kardeşlik diyoruz.” dedi.

Milletvekilli Adayları, parti yönetimi, Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz ve partililerle birlikte Salı Pazarı’nda seçim çalışması yaparak, vatandaşlarla buluştu.

Hacer ZEREN

Kodlama : SadeMedia Interactive