GenelÇendik’teki trafik kazasında iki kişi hayatını kaybetti

4 sene ago

Burdur Çendik mevkiinde, dün iki otomobilin kafa kafaya çarpıştığı kazada 2 kişi öldü, 2’si çocuk 7 kişi de yaralandı. Ülkemizde her yıl bayram tatillerinde büyük bir kabus haline gelen trafik kazaları geride bıraktığımız Ramazan Bayramı tatilinde de toplam 120 can aldı.

9 Temmuz Cumartesi günü Burdur’da meydana gelen trafik kazasında da iki kişi öldü.

Burdur- Tefenni karayolu Çendik mevkiinde meydana gelen kazada, Mehmet Adıgüzel yönetimindeki 43 KH 383 plakalı otomobille karşı yönden gelen Ferhat Ceylan yönetimindeki 34 GA 3052 plakalı otomobil, kafa kafaya çarpıştı. Kazada, her iki araçta bulunan Musa Korkmaz (27), Ahmet Korkmaz (34), Mehmet Adıgüzel (44), Nuri Adıgüzel (35), Recep Eroğul (36), Özge İmamoğlu (25), Suzan Ceylan (35), Beyza Ceylan (12) ve Ravza Ceylan (5) yaralandı.

Kazanın ardından olay yerine çok sayıda itfaiye, jandarma ve sağlık ekibi sevk edildi. Yaralıların yardımına ilk olarak çevredekiler koştu. Bu sırada ziyarete gittiği ailesinin evindeyken kazayı fark eden Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Yalçın Yüksel de kaza yerine gelerek yaralılara müdahale etti. Çevredeki bazı vatandaşlar da giysileriyle yerde yatan yaralıların yüzüne güneş gelmesini engellemeye çalıştı. Araç içerisinde sıkışan iki yaralı ise Burdur Belediyesi itfaiye ekipleri tarafından kurtarıldı.

Ambulanslarla Burdur Devlet Hastanesi’ne kaldırılan yaralılardan, Musa Korkmaz ve Ahmet Korkmaz doktorların tüm çabasına karşın kurtarılamadı. Diğer yaralıların sağlık durumlarının ise iyi olduğu belirtildi. Musa Korkmaz, Ahmet Korkmaz, Mehmet Adıgüzel, Nuri Adıgüzel ve Recep Eroğul’un Burdur’da bir mermer ocağında çalıştığı ve Afyonkarahisar’dan bayram tatilinden döndükleri öğrenildi.

ACI BİLANÇO

Bayram tatilinin ilk sekiz gününde meydana gelen trafik kazalarında ülkemizde 120 kişi yaşamını yitirdi, 389 kişi yaralandı. Bayram tatilinin dokuz güne çıkarılması sebebiyle yoğunluğun arttığı karayollarında yine trafik kazaları yaşandı.

Başta İstanbul olmak üzere büyük kentlerden sahillere 1 Temmuz Cuma akşamından başlayan ’bayram göçü’ arife gününe kadar sürdü. TEM başta olmak üzere şehirlerarası yollarda trafik zaman zaman kilitlenirken, uyarılara ve alınan önlemlere karşın trafik kazalarıyla yollar yine kan gölüne döndü. Tatil dönüşünde da yurt genelindeki karayollarında 9 Temmuz Cumartesi 2016 gününe kadar saat 17.00 itibarıyla meydana gelen kazalarda 120 kişi yaşamını yitirdi, 389 kişi de yaralandı.

Kodlama : SadeMedia Interactive