İstanbul Bahçeşehir'de 2009 yılında lise öğrencisi Münevver Karabulut'u vahşice öldüren Cem Garipoğlu'nun ölümünden sonra, intihar etmeden önceki son görüntüleri gün yüzüne çıktı.

663B39Cb161Bb885 W1200Xh1162

Otopsi görüntülerinde, Garipoğlu'nun yüzü açık şekilde görünürken, ellerindeki morluklar dikkat çekti. Bu morlukların jandarma tarafından yapılan parmak izi çalışması sırasında kullanılan mürekkepten kaynaklandığı belirtildi.

663B3972894E4625 W1200Xh846

Garipoğlu'nun son fotoğrafları da kamuoyuyla paylaşıldı. Görüntülerde, Garipoğlu'nun cezaevi koridorlarında volta attığı, ardından koğuşuna döndüğü ve sonrasında ise tekrar görüntülerde yer almadığı belirtildi. Görüntülerin sonunda ise infaz koruma memurlarının sabah saatlerinde Garipoğlu'nun koğuşunu kontrol ettiği görüldü.

Kılıçdaroğlu'na Açılan Davada Flaş Gelişme! Kılıçdaroğlu'na Açılan Davada Flaş Gelişme!

Karabulut Ailesi, Garipoğlu'nun mezarında fethi kabir işlemi yapılması talebinde bulundu. Eğer mezarın içindeki bedenin Garipoğlu'na ait olmadığı tespit edilirse, otopsi ve soruşturma işlemlerini yürüten yetkililere karşı kamu davası açılması talep edildi. Savcılığa sunulan dilekçede, cinayet soruşturmasında yaşanan eksikliklerin de belirtildiği ifade edildi. Mezarın açılıp açılmayacağına ilişkin karar ise savcılığın vereceği kararla netlik kazanacak.

Editör: Hatice Kübra Savaş