Burdur’un Çeltikçi İlçesi’nin Bağımsız Belediye Başkanı Adnan Bilkay, Milliyetçi Hareket Partisi’ne katıldı. Adnan Bilkay’a rozetini MHP Genel Başkan Yardımcısı Sadir Durmaz taktı.

Söğüt Belediyesi’nin düzenlediği Domates ve Kültür Festivali’ne katılmak üzere Burdur’a gelen MHP Genel Başkan Yardımcısı Sadir Durmaz partisinin il başkanlığını ziyaret etti. Durmaz’ı İl Başkanı Hikmet Ökte, MHP’li Belediye Başkanları ve partililer karşıladı.

Durmaz İl Başkanlığı’nda geçen yıl MHP’li Belediye Başkanı Recep Aydın’ın, ilçede 2013 yılında kaybolduktan 3 yıl sonra Kocaaliler köyünde ormanlık alanda çürümüş cesedi bulunan Fatih Öztürk’ün öldürülmesiyle ilgili suç delillerini yok etme, gizleme veya değiştirme suçlarından 2 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırılması ve Antalya Bölge Adliye Mahkemesi 1’inci Ceza Dairesi’nin hapis cezasını onamasının ardından başkanlığı düştü. Bunun üzerine 22 Ekim 2021’de toplanan Çeltikçi Belediye Meclisi’nde yapılan oylamada Bağımsız Belediye Meclisi Adnan Bilkay, 6 oyla Belediye Başkanı seçildi.

Adnan Bilkay’a rozetini takan Sadir Durmaz; “Çeltikçi Bağımsız Belediye Başkanı olarak görevini sürdüren Adnan Bey’in partimize katılımını gerçekleştirdik. Biraz sonra Sayın Valimizi ziyaret ettikten sonra yol boyundaki belediyelerimizi ziyaret edeceğiz. Bizim Burdur’da toplamda 6 Belediyemiz var ve Başkanlarımızın çalışmalarından son derece memnunuz ve verimli işler yaptıklarını ifade Milliyetçi Hareket Partisi’nin üretken belediyecilik anlayışına uygun olarak kendilerine tevdi edilen emaneti en iyi şekilde sahip çıktıklarına ve şehirlerine değer katmaya çalıştıklarına gönül rahatlığıyla şahitlik ediyoruz. İnşallah bizim desteklerimizle çok güzel işler yapacaklar.” diye konuştu.

Çeltikçi Belediye Başkanı Adnan Bilkay’da; “Milliyetçi Hareket Partimizin sancağını, rozetini bayrağını şanla şerefle taşıyacağıma hiçbir zaman leke getirmeyeceğime namusum üzerine ant içerim.” dedi.

Çeltikçi Bağımsız Belediye Meclis Üyesi İbrahim Şenses’te MHP’ye katıldı. Şenses’e rozetini MHP İl Başkanı Hikmet Ökte taktı.

Durmaz, Burdur Valisi Ali Arslantaş’ı da ziyaret ederek bir süre görüştü.