Vali Şıldak: “HER BİR VATANDAŞIMIZIN TEDBİRLERİ BENİMSEMESİ GEREKİYOR”

Vali Hasan Şıldak, sosyal medya hesabı üzerinden Burdurlu vatandaşlara koronavirüs ile mücadele de kurallara uyulması gerektiğini belirtti.

Vali Şıldak, Çeltikçi ilçesinde vaka kaynaklı 24 vatandaşın da tedavi altında olduğunu söyledi.

Vali Şıldak’ın yapmış olduğu paylaşım şöyle; “Değerli vatandaşlarımız, Covid-19 sürecinin en başından itibaren tedbirlerin tam olarak uygulanması, sosyal mesafeye uyulması, maske takılması, toplu ortamlarda bulunulmaması, yönünde sürekli olarak uyarılarda bulunuyor ve evden çıkmama konusunda çağrılarımızı aralıksız olarak tekrarlıyoruz.

Bu çağrıları dikkate almamak, hastalığın farkedilmeden hızlı bir yayılım gösterdiğinin yol açacağı olumsuzlukları görmezden gelmek toplum olarak ağır bedeller ödememize neden oluyor!

Bütün kurumlarımızla birlikte aldığımız en hassas şekilde uyguladığımız tedbirlerin her birinin gerekli olduğunu, bu kurallara hepimizin samimi şekilde uyumasını zorunlu olduğunu sürekli olarak ifade ediyoruz.

Sadece kendimiz için değil çevremizdeki bütün insanların sağlığını düşünmek zorunda olduğumuzu hatırlatıyoruz.

Ne yazık ki şu anda hastanelerimizde Çeltikçi ilçemizdeki vaka kaynaklı 24 vatandaşımız tedavi altında. Hepsine acil şifalar diliyorum.

Lütfen bütün toplum olarak duyarlı olalım. Bu mücadeleye istisnasız her vatandaşımızın gönülden inanarak destek vermesi şart.

Kuralları uygulama konusunda göstereceğimiz bir ihmal ve özensizlik çok kişinin hayatını kararta biliyor.

Devletin tedbir alması, seferber olması, defalarca uyarıda bulunması yetmiyor. Her bir vatandaşımızın uyum göstermesi, tedbirleri benimsemesi gerekiyor.

Burdur’a bir kez daha bütün bir içtenliğimle sesleniyorum;
Lütfen evde kalın!
Sosyal mesafeye uyun!
Maske kullanın!
Toplu ortamlarda bulunmayın!
Ev ziyareti yapmayın!
Kendinizi ve çevrenizdeki insanları koruyun!
Insanlık için, Burdur için…”