GündemManşetSağlıkÇeltikçi’de KOVİD-19 önlemleri en üst düzeyde

7 ay ago
Burdur’da en fazla KOVİD-19 vakasının görüldüğü bölge olan  Çeltikçi ilçesi’nde koronavirüs tedbirleri kapsamında önlemler en üst düzeye çıkarıldı.
Burdur’un Çeltikçi İlçesi’nde İnfaz kanunu ile Dalaman Açık Cezaevi’nden tahliye olan bir kişi 26 Nisan günü yüksek ateş şikayetiyle Bucak Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Şahıs ve eşine 27 Nisan günü yapılan test pozitif çıkınca yayılımın engellenmesi amacıyla yalnız yakın temaslılar değil, temaslılar ve temaslıların temaslıları da tespit edilerek geniş alanda filyasyon çalışması yürütüldü. Yürütülen çalışmada temaslı olan 192 kişi karantinaya alındı.
İlk pozitif vaka olarak belirlenen Zafer Bacal (56) 6 Mayıs günü Bucak Devlet Hastanes’nde tedavi görmekte iken yaşamını yitirince ilçedeki giriş çıkış yasağı İlçe Hıfzıssıhha Kurulu tarafından 21 güne çıkarıldı.
Test yapılanlardan 30 kişide pozitif vakaya rastlanan ilçede alınan tedbirler kapsamında ilçeye giriş çıkışa Jandarma ve Polis ekipleri tarafından izin verilmiyor. Polis ekip araçlarından sürekli olarak vatandaşların evlerinden dışarı çıkmamaları konusunda anons yapılan ilçeye girişler alınan izin belgesi ile gerçekleştiriliyor. İlçenin iki girişi polis bariyerleri ile çevrildi. İlçeye sadece kamu görevlileri ve gıda tedarikçilerinin giriş çıkışına izin veriliyor. Jandarma ekipleri ise insansız hava aracı ile ilçe giriş çıkışlarını ve mahalleleri kontrol altında tutuyor.
Kodlama : SadeMedia Interactive