Çavdır İlçesinde yapımı tamamlanan 104 konut ile ilgili AK Parti Burdur Milletvekilleri Bayram Özçelik ve Yasin Uğur açıklama bulundular.

“ÇAVDIR İLÇESİNDE 3 ETAPTA 320 TOKİ KONUTU YAPILDI”

Çavdır İlçesinde 3 etaptan olmak üzere toplamda 320 konutun yapıldığını belirten Milletvekilleri Bayram Özçelik ve Yasin Uğur “ TOKİ, kent ve kırsal alanda herkese yeterli ve yaşanabilir konut sahibi olmasında öncü ve destekleyici rol üstlenmekle birlikte, modern yaşamın gerektirdiği sosyal ve teknik özelliklere sahip konutlar inşa ediyor. Çavdır İlçemizde yapımı tamamlanarak, hak sahiplerine yer teslimi yapılan konutlar yükseklikleri zemin+4 olan konutların 62’si 2+1, 42’si ise 3+1 planında inşa edildi. Modern mimari ve geleneksel mimarinin sentezlendiği projede; zemin kat seviyesinde taş kaplamalar, ahşap görünümlü kaplamalar, kemer formlu blok girişleri, söve ve kat silmeleri ile farkındalık yaratıldı. 2008 yılında TOKİ’nin 1’inci etabında 96 konut ve 1 okul, 2012 yılında ise 2. Etap 120 konut, 1 cami ve 1 ticaret merkezi ve 2018 yılında başlayan 3. Etap 104 konut olmak üzere toplamda 320 konut yapılarak, Çavdırlı hemşerilerimiz teslim edildi.” şeklinde açıklamada bulundular.

“BURDUR’ DA TOKİ KONUTLARI DEVAM EDECEK”
Burdur Genelinde TOKİ Konutlarının yapımına devam edileceğini belirten Milletvekilleri Bayram Özçelik ve Yasin Uğur “ 2002 Yılında AK Parti Hükümetlerimizin iktidara gelmesi ile birlikte hız kazanan TOKİ Konutları yapımı Burdur’umuzda ve ilçelerinde devam etmektedir. Tamamlanmak üzere olan, yeni başlayan ve proje aşamasında olan tüm TOKİ Konutlarının takibini gerçekleştiriyoruz.” dediler.