İlçeManşetÇavdır Belediye Parkı ’15 Temmuz Şehitleri Parkı’ oldu

4 sene ago

Çavdır Belediyesi Burdur’da bir ilk’e imza attı… Çavdır’daki Belediye Parkı’na ‘15 Temmuz Şehitleri Parkı’ ismi verilerek 15 Temmuz darbe girişimi karşısında canlarını feda edenlerin isimleri ölümsüzleştirildi.

Çavdır Belediye Meclisi, Belediye Başkanı Mustafa Uysal’ın çağrısı ile olağanüstü toplandı. Toplantı sonunda Çavdır Belediye Parkı’nın isminin, ‘15 Temmuz Şehitleri Parkı’ olmasına karar verildi.

Çavdır Belediyesi Toplantı Salonu’ndaki toplantıya, Çavdır İlçe Kaymakamı Abdullah Şahin misafir olarak katılırken, Belediye Başkanı Mustafa Uysal ve Çavdır Belediye Meclisi Üyeleri tam kadro katıldılar.  Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başlayan toplantıda söz alan Belediye Başkanı Mustafa Uysal konuşmasında; “Çanakkale Zaferi’nden sonra Aziz Milletimizin yaşadığı, millet hayatında dönüm noktası olabilecek en önemli olaylardan birini yaşadığımız şu günlerde, vatana ve millete karşı yapılmış darbe girişimine karşı, canlarını ve bedenlerini siper eden aziz şehitlerimizin hatırasına, Çavdır Belediye Parkı’nın isminin, 15 Temmuz Şehitleri Parkı olmasını teklif ediyorum’’ dedi.

Belediye Meclisi’nde yapılan oylamada, oy birliği ile Çavdır Belediye Parkı’nın isminin, 15 Temmuz Şehitleri Parkı olması kabul edildi. Darbenin ilk gününden itibaren darbeye karşı tüm kurumları ile tek yürek halinde karşı duran Çavdırlılar, aldıkları bu kararla, özgürlükten ve demokrasiden yana olan asil tavırlarını taçlandırmış oldular.

Kodlama : SadeMedia Interactive