Burdur Merkez 149 Evler Camii imamı Fatih Yavuz’un kalçasından bıçaklanması olayının faili olarak aranan iki kişiden birisi yakalandı. Sorgusunun ardından serbest bırakıldı.
Kent merkezindeki 149 Evler Camii’nin imamı Fatih Yavuz’un yanına, 08 Haziran 2021 günü yatsı namazını kıldırdıktan sonra 2 kişi geldi. Yavuz’un şadırvanda konuştuğu, kimliği belirsiz kişilerden biri, aniden bıçakla saldırdı. İmamı kalçasından yaralayan saldırgan ve yanındaki kişi, hızla olay yerinden kaçtı. İhbar üzerine gelen sağlık görevlilerince ambulansla Burdur Devlet Hastanesi’ne kaldırılan Yavuz, tedavisinin ardından taburcu edildi. 
Olayla ilgili araştırma yapan Burdur İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri olayın şüphelilerinin H.B. ve H.G. olduklarını ve Bucak İlçesi’ne kaçtıklarını belirledi.
Şüphelilerden kasten yaralama, yağma, gasp ve tehditten çok sayıda suç kaydı olan H.B. Emniyet ekipleri tarafından yakalandı. Burdur’a getirilen H.B. ifadesinin alınmasının ardından Cumhuriyet Savcısı tarafından serbest bırakıldı.
Yaralama olayını gerçekleştirdiği tespit edilen ve kasten yaralama, tehdit ve 6136 Sayılı Kanuna Muhalefet olaylarından çok sayıda suç kaydı olan ve başka bir suçtan da aranan H.G.’nin ise yakalanması için çalışmalar devam ediyor.