ManşetBYEGM’nin 96. kuruluş yıl dönümünü; bölge basını zirvede kutladı

4 sene ago

Basın Yayın ve Enformasyon Antalya İl Müdürlüğü BYEGM’nin 96. Kuruluş Yıldönümünü Tahtalı Dağı ve Ulupınar’da organize edilen etkinlikte Burdur, Isparta ve Antalyalı basın mensupları ile birlikte kutladı.

Etkinliğe 65 basın mensubu ile Antalya Vali Yardımcısı Mustafa Özkaynak, Konyaaltı Kaymakamı İbrahim Keklik ve Kepez Kaymakamı Hamdullah Suphi Özgödek’in yanı sıra kamu kurum ve kuruluşlarının müdürleri de iştirak etti.

BYEGM’in 96. Yılı zirvede kutlandı

Basın Yayın Enformasyon Genel Müdürlüğü’nün (BYEGM) 96. Kuruluş Yıldönümü etkinlikleri kapsamında Burdur, Isparta ve Antalya’da görev yapan gazeteciler Kemer’de buluştu. Basın Yayın Enformasyon Genel Müdürlüğü’nün (BYEGM) 96. Kuruluş Yıldönümü etkinlikleri kapsamında BYEGM Antalya Bölge Müdürlüğü tarafından düzenlenen Kemer Gezisinde Batı Akdenizli gazeteciler buluştu.

BAŞKAN MUTLU’DAN KAHVALTI JESTİ

Burdur’dan kutlamalara katılmak üzere yola çıkan Burdurlu gazeteciler, Bucak’ta görev yapan gazetecilerle birlikte Bucak Kent Ormanı’nda Bucak Belediye Başkanı Süleyman Mutlu tarafından tertip edilen kahvaltıya katıldı. Burdur ve Bucaklı meslektaşlar birlikte kahvaltı ederek, hatıra fotoğrafı çektirdi. Gazeteciler, Bucak Belediye Başkanı Süleyman Mutlu’ya kahvaltı jestinden dolayı teşekkürlerini sundu.

TAHTALI’DA 2 BİN 365 METRELİK ZİRVEDE, KURULUŞ YILDÖNÜMÜ KUTLAMASI

Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğünün 96. Kuruluş Yıldönümünü münasebetiyle gerçekleştirilen kutlama etkinlikleri çerçevesinde Antalya-Burdur ve Isparta’da görev yapan 60’a yakın basın mensubu BYGEM Antalya İl Müdürü Esen Diler ile birlikte Olympos Teleferik ile birlikte zirveye çıkarak, kutlama sevincini yaşadı. Olympos Teleferik Genel Müdürü Haydar Gümrükçü’nün rehberlik ettiği gazeteci grubuna Antalya Vali Yardımcısı Mustafa Özkaynak, Konyaaltı Kaymakamı İbrahim Keklik, Kepez Kaymakamı Hamdullah Suphi Özgödek ve Daire Müdürleri eşlik etti.

Antalya-Burdur ve Isparta’dan gelen gazeteciler Olympos Teleferik ile zirvede bol bol fotoğraf ve görüntü alırken, Tesis Genel Müdürü Haydar Gümrükçü ile de röportajlar gerçekleştirdi. BYEGM Antalya İl Müdürü Esen Diler, Tesis Genel Müdürü Haydar Gümrükçü’ye teşekkür çiçeği takdim etti. Müdür Diler ayrıca, Turizm Yazarı Halil Öncü’ye de Antalya ili Kemer ilçesinin tanıtımına verdiği desteklerden dolayı bir çiçek takdim etti. Zirvede düzenlenen programda Antalya Vali Yardımcısı Mustafa Özkaynak, Olympos Teleferik Genel Müdürü Haydar Gümrükçü ve Basın Yayın ve Enformasyon İl Müdürü Esen Diler birer konuşma yaptı.

Olympos Teleferik Genel Müdürü Haydar Gümrükçü yaptığı konuşmasında gazetecilere tesis hakkında bilgiler verdi. Genel Müdür Gümrükçü, “Burada sizi ağırlamaktan şeref duyduk. İşletmemiz 2007 yılında açıldı. Bu sene 9.’ncu yılımızdayız. Her yıl aratarak devam eden bir misafir sayımız var. Geçen sene 220 bin kişiyi zirveye çıkarmıştık. Bunun yüzde 15’ini Türk misafirlerimiz oluşturdu. Sizler ile bu sayı bu yıl inşallah biraz daha artacak. Bu senede bu sayılara ulaşmayı hedefliyoruz. Burada yıl boyunca iklime göre çeşitli aktivitelere de imza atıyoruz. Doğaya zarar vermeyen her türlü aktiviteyi burada gerçekleştiriyoruz. Aynı zamanda burada yamaç paraşütü yapıyoruz. Antalya’da en fazla yamaç paraşütü yapılan merkeziz. Geçen sene 2 bin kişi buradan uçtu” dedi.

ESEN DİLER “YEREL BASIN GÜÇLÜ BİR DEMOKRASİNİN ANAHTARIDIR”

Yerel basının demokrasinin güçlü anahtarı olduğunu ifade eden Basın Yayın ve Enformasyon Antalya İl Müdürü Esen, “Bu özel günümüzde bizi yalnız bırakmadınız çok teşekkür ediyorum. Genel müdürlüğümüz 7 Haziran 1920’de mili mücadelemizin haklılığını dış kamuoyuna duyurmak amacıyla meclisin açılışından hemen sonra bizzat Mustafa Kemal Atatürk’ün gerekçesini kaleme aldı altı sayılı kanun ile kuruldu. O zamanki adı ile Matbuat ve İstihbarat-ı Umumiyesi diye. Daha sonra farklı bakanlıklara bağlı olarak farklı adlar ile faaliyetini sürdürten sonra 1984 yılında Basın Yayın Enformasyon Genel Müdürü adını aldı. Merkez Teşkilatının yanı sıra 17 İl müdürlüğü, 39 yurt dışı basın müşavirliği bulunmakta. Yerel basın güçlü bir demokrasinin anahtarıdır diyerek, yeniliklere öncülük ederek gerçekçi ve olumlu bir Türkiye algısı için dünyayı izliyor ve Türkiye’yi anlatıyoruz. Burada bu özel günde Burdur-Isparta ve Antalya basın mensuplarını bir araya getirdik. 96.yılında da BYGM zirvede derken, bizleri burada misafir eden Olympos Teleferik Genel Müdürü Haydar Gümrükçü başta olmak üzere herkese sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum” diye konuştu.

VALİ YARDIMCISI ÖZKAYNAK “TURİZMDE İÇ HAREKETLİLİĞİN DAHA DA ARTMASI İÇİN SİZLERE BÜYÜK İŞ DÜŞECEK!”

Turizmde basının öneminden bahseden Antalya Vali Yardımcısı Mustafa Özkaynak, 96. Yılında Antalya, Burdur ve Isparta’daki gazeteciler ile bir arada olmanın mutluluğunu yaşadığını belirterek, Olympos Teleferik’in ev sahipliği için de teşekkürlerini sundu. Vali Yardımcısı Özkaynak, “Basın Yayın ve Enformasyon İl Müdürlüğümüzün organize etmiş olduğu bu etkinlik için birada olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Basın Yayın ve Enformasyon Müdürlüğümüzün kuruluşu Cumhuriyetimiz ile eşdeğer. Milli mücadelenin başlarında kurulmuş. Büyük Önder Atatürk’ün bizzat kendisinin kurduğu ve bizlere emanet olan bir kuruluş. İlimizdeki müdürlüğümüzün katkıları ve çalışmaları ile zaman zaman bir araya geliyoruz. Tüm bölge basın kuruluşları ile beraber kaynaşma, bölgeyi tanıtma anlamında güzel işler yapılıyor. Turizmde iç hareketliliğin daha da artması için sizlere büyük iş düşecek” ifadelerini kullandı.

Konuk gazeteciler ve protokol üyeleri Olympos Teleferik Genel Müdürü Haydar Gümrükçü eşliğinde tesisi gezerken, hatıra fotoğrafı da çektirmeyi ihmal etmediler.

ALTINKAYNAK VE ÖZGÖDEK BURDUR BASININI YALNIZ BIRAKMADI

Bölge gazetecilerini kaynaştırma Kemer gezisinde Burdur sasınını yalnız bırakmayan eski Burdur Vali Yardımcısı ve şu anda Antalya Vali Yardımcılığı görevini sürdüren Mustafa Altınkaynak ve yine eski Burdur Vali Yardımcılarından Kepez Kaymakamı Hamdullah Suphi Özgödek, Burdur Basınını yalnız bırakmadılar. Burdur Basını ile hasret gideren Altınkaynak veÖzgödek, Burdur ve Bucak’ta görev yapan gazetecilerle sohbet etti.

ULUPINAR ŞELALE RESTORAN’DA MUHTEŞEM ÖĞLE YEMEĞİ

Olympos Teleferik Gezisinin ardından Antalya, Burdur ve Isparta’da görev yapan basın mensuplarına, Kemer ilçesi’nde hizmet veren Ulupınar Şelale Restoran’da öğle yemeği verildi. Bölge gazetecilerinin kaynaştığı ve sohbet ettiği yemek sonra BYEGM Antalya İl Müdürü Esen Diler, hizmetlerinden dolayı Ulupınar Şelale Restoran işletmesine plaket takdim etti.

GAZETECİLER ŞELALE ÇİFTLİKTE EĞLENDİ

Öğle yemeğinin ardından Şelale Restoranı güzelleştiren akarsu ve çiftliği gezen gazeteciler, bol bol fotoğraflar çekti. Çiftlikte yer alan hayvanları da gezen gazeteciler, tahta salıncağa bindi ve survivor oyun alanında atlayışlar yaptı. Bölge gazetecilerinin kutlama gezisi, şelale Restoranda düzenlenen etkinliğin ardından sona erdi. Burdurlu gazetecileri uğurlayan BYGEM Antalya İl Müdürü Esen Diler, Burdurlu gazetecilerin yoğun katılımından dolayı teşekkür ederek, geziyi neşelendirdiklerini ifade etti. Müdür Diler, Burdurlu gazetecilerle hatıra fotoğrafı çektirdikten sonra, gazetecileri uğurladı.

MAKÜ’DEN ULAŞIM DESTEĞİ

BYGEM’in 96. Kuruluş Yıldönümü münasebetiyle Antalya Kemer’de düzenlenen gezinin ulaşım desteğini Rektör Adem Korkmaz’ın onayıyla Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi sağladı. MAKÜ otobüsü ile yolculuk eden gazeteciler, Burdur Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu Üyesi ve MAKÜ Basın Birimi çalışanı Bilal Karasakal’ın neşeli tavırları ile şarkılar söyleyip, oyunlar oynayarak, keyifli bir yolculuk geçirdiler.

BAŞKAN TUNCEL’DEN BYGEM’E TEŞEKKÜR

Burdur Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Kürşat Tuncel, gezi sonrası ilimizdeki gazetecilere katılımlarından dolayı teşekkür etti. Burdur’da görev yapan basın mensuplarının gezide eğlenerek, stres atmasından dolayı memnun olduğunu dile getiren Başkan Tuncel, Basın Yayın Enformasyon Genel Müdürlüğü’nün 96. Kuruluş Yıldönümünü tebrik ederek, BYGEM Antalya İl Müdürü Esen Diler’e tertip ettiği geziden dolayı teşekkür etti. Başkan Tuncel, Burdur Gazeteciler Cemiyeti’nin de bu tür organizasyonlar düzenleyeceğini, yeni dönemde bu tür programlara ağırlık vereceklerini sözlerine ekledi.

 

 

Kodlama : SadeMedia Interactive