EkonomiManşetBUTSO’nun EĞİTİM ATAĞI SÜRÜYOR

2 sene ago

Burdur Ticaret ve Sanayi Odası (BUTSO) 27 Eylül 2018 Perşembe günü  Burdur’daki iş adamları, sanayiciler ve esnaflara yönelik Prof. Dr. Ramazan Aktaş’ın konuşmacı olarak katıldığı “Ekonomik Krizde İşletme Yönetimi” adlı konferans düzenledi.

Konferansa Burdur Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Yusuf Keyik, Burdur Esnaf ve Sanatkârlar Odası Birliği Başkanı Metin Sipahi, Burdur Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim kurulu üyeleri, iş adamları, sanayiciler ve Burdur esnafı katıldı.

Konferansın açılış konuşması yapan Burdur Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Yusuf Keyik; “biz bunları hep yapıyoruz ama burada en büyük sıkıntımız, bu toplantılara katılımcı bulamıyoruz. Birçok değerli hocalarımızı getiriyoruz ve bu eğitimleri vermeye çalışıyoruz. Bu eğitimlerde Burdur’da herkese kapımız açık, ama kimse katılmıyor. Belki bu eğitimlere zamanında katılmış olsaydık, bugünkü yaşadığımız bu ekonomik sıkıntılarda firmalarımızın daha güçlü, daha dayanıklı olma- sını sağlayabilirdik. Bugün üyelerimiz ile yapmış olduğumuz sohbetlerde ciddi ekonomik sıkıntıların olduğunu görüyor ve duyuyoruz. Mutlaka bundan etkileneceğiz. Ama en azından bu eğitimleri alarak şirketlerimizi, işletmelerimizi bilinçli bir şekilde yönetirsek, daha az zarar görürdük diye düşünüyoruz.

Türkiye baktığınız zaman kuruluşundan 1923’den bu yana 16 tane kriz yaşamıştır. Geriye dönüp baktığımızda 5-6 yılda bir ekonomik sıkıntıyı bu ülke yaşıyor. Bunun için bu eğitimler çok önemli. Ticaret Odası olarak bizim üyelerimizin cebine para koyma gibi bir görevimiz yok. Böyle bir işi de yapamayız. Bizleri yapabileceği iş sizlere aracı olmak, sizlere önlerini açmak, sizlerin ticari faaliyetlerinde yaşadığınız sıkıntılarda, Oda olarak yardımcı olmak. Ve sizleri bilgilendirmek, bilinçlendirmek” diye konuştu.

BUTSO Başkanı Yusuf Keyik’in açılış konuşmasının ardından Prof. Dr. Ramazan Aktaş katılımcılara küreselleşme süreci ve ekonomik krizler, ekonomik krizlerden en az zararla çıkmak ve ekonomik kriz de işletme sahiplerinin uygulayacağı yöntemler hakkında konferans verdi.

Filiz ERYILMAZ

Kodlama : SadeMedia Interactive