Burdur Ticaret ve Sanayi Odası (BUTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Keyik, Başkan Yardımcısı Hasan Ali Daldal ve Meclis Başkanı Ömer Çeliker Konya’ya teknolojik koordinasyon ve iş birliği ziyaretinde bulundu.

Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı (BAKA) organizasyonuyla BUTSO heyeti Konya’da çeşitli ziyaret ve temasların olduğu bir çalışma programı gerçekleştirdi. Ziyaretçi heyetinde Isparta Ticaret ve Sanayi Odası (ITSO) Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Tutar, ITSO   Meclis Başkanı Osman Şahlan, BAKA Genel Sekreteri Volkan Güler, BAKA Isparta ve Burdur Yatırım Destek Ofisi (YDO) Koordinatörleri ve beraberindekiler yer aldı.

Program; Model Fabrika, Konya Dış Ticaret Merkezi, KTO Mesleki Eğitim Merkezi, Konya Ticaret Odası Teknoloji ve Eğitim Kampüsü (KTOTEK), Step Auto LPG Tanks  Fabrikası Sahibi Faruk Güraksu ziyaretleri, Konya Sanayi Odası ve Organize Sanayi Bölgeleri Üst Kuruluşu (OSBÜK) Başkanı Memiş Kütükçü, Konya Ticaret Odası (KTO) Başkanı Selçuk Öztürk’le koordinasyon ve iş birliği ziyaretleriyle devam etti.

HEDEFİMİZE EMİN ADIMLARLA İLERLİYORUZ

Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı’nın organizasyonuyla bölgesel kalkınmaya da ivme kazandırdıkları bir ziyaret gerçekleştiğini kaydeden Başkan Yusuf Keyik; “Virüs kısıtlamaları nedeniyle bir süre ara verdiğimiz bölgesel kalkınma odaklı programımıza kaldığımız yerden devam ediyoruz. Konya’da yeniliklere entegre olan çeşitli fabrikaları da ziyaret ettik. Teknoloji Odaklı Sanayi Faaliyetlerimizi bu vesile ile sürdürdük. Karşılıklı görüş alışverişinde bulunduğumuz fırsatlar oluşurken inovasyon ve girişimcilik alanlarındaki gelişmeleri değerlendirdik. Kalkınma Ajansımızın Çalışma Programı dahilinde devreye aldığımız ziyaretlerimizde hem ilimize ve hem de bölgemize nasıl bir kalkınma ivmesi kazandıracağımız hakkında istişarelerde bulunduk” dedi.

Başkan Yusuf Keyik açıklamasına şöyle devam etti: “Üyelerimize katkı sağlayan hedefimize emin adımlarla ilerliyoruz. TOBB çatısı altında kardeş kuruluşumuz olan Konya Sanayi Odası ve Konya Ticaret Odası’nın çalışmalarını yerinde gördük, teknolojik yenilikleri inceledik. Sağladıkları gelişmeler hakkında bilgiler edindik. İş birliği ve koordinasyon konularında neler yapabileceğimizi görüştük.  Mesleki eğitim, işbaşı eğitim programı istihdam, iş gücü, üretim, imalat, sanayi ve ihracat odaklı bir ziyaret programımız oldu. İlimizde son aşamaya getirdiğimiz İkinci Organize Sanayi Bölgemize yerinde görüp bilgi aldığımız bu yenilikleri entegrasyonu çalışmalarımız olacak. Odamızda düzenlediğimiz toplantılarımızda da bu yenilikleri Meclis Üyelerimize bire bir anlatacağız.”

BUTSO Başkanı Yusuf Keyik: “Teknolojinin ve bilimin sanayi sektöründeki uygulamalarının takipçisiyiz. Bu minvaldeki ziyaretimizle birlikte bazı sanayi tesislerini ve firmalarını yerinde görüp, notlarımızı aldık. Konya Sanayi Odası Başkanı Memiş Kütükçü, Konya Ticaret Odası Başkanı Selçuk Öztürk ve hemşerimiz Fabrika Sahibi Faruk Güraksu’ya gösterdikleri misafirperverlikten dolayı teşekkür ediyoruz” diye konuştu.