ÇevreİlçeKültürManşetBUTSO Başkanı Yusuf Keyik: Burdur’un turizm potansiyellerini, elbirliği ile sektör haline getirmeliyiz

5 sene ago

Burdur İl Kültür ve Turizm Müdürü Servet Olpak, iade-i ziyaretleri kapsamında, Burdur Ticaret ve Sanayi Odası (BUTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Keyik’i makamında ziyaret etti. Geçtiğimiz gün yapılan ziyarette, İl Kültür ve Turizm Müdürü Servet Olpak, BUTSO’nun, Burdur kültür ve turizmine yaptığı ‘Maddi ve manevi katkılar’ nedeniyle, Başkan Yusuf Keyik’e bir teşekkür belgesi verdi. Bu vesile ile yapılan sohbette; Burdur’un yüksek potansiyellerine rağmen sektör haline gelemeyen Turizmin temel sorunları ve öncelikleri üzerinde duruldu.

Turizmin, Burdur’un ana sektörleri arasına girerek, ekonomik ve istihdam değeri olabileceğini, ancak kısa ve orta vadede yapılması gerekenler olduğunu belirten BUTSO Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Keyik, ziyaretten memnuniyetini de ifade ederek şunları söyledi:

“Burdur, Teke Yöresi Başkentidir. Burdur Selçuklu, Osmanlı mimarisi, Burdur Evleri, folkloru, müziği ile bir kültür turizmi hazinesi olmasının yanında; zengin müzesi, Sagalassos, Kibyra gibi antik kentleri ile tarih turizmi ve İnsuyu, gölleri, yaylaları, köy evleri ile doğa turizmi hazinelerine sahiptir. Ancak, bu değerlerin, ekonomik ve istihdam değeri olabilmesi için, Burdur Turizmi yollarını, dinlenme mekanlarını, restoran ve konaklama ihtiyaçlarını ve benzeri altyapısını tamamlayıp, sektör haline gelmelidir.”

İl Kültür ve Turizm Müdürü Olpak ise; bütün bunların elbirliği içinde yapılabileceğini, yol haritasının belirlenmesi için, ortak toplantılar yapılması gerektiğini ifade etti.

 

Kodlama : SadeMedia Interactive