EkonomiManşetBURTÜKODER’den tüketici ödülleri

4 sene ago

Şehrimizin en etkili derneklerinden biri olan, özellikle de tüketicinin lehine yönelik elde ettiği kazanımlar, hukuki mücadelelerle bilinen ülke çapında adını duyuran BURTÜKODER’in (Burdur Tüketicileri Koruma Derneği) düzenlediği tüketici ödülleri önceki gün BUTSO konferans salonunda sahiplerine takdim edildi.

6 dalda düzenlenen tüketici ödülleri, bilinçli tüketici, hastaya saygı, basın yayın, özel ödül ile firma dallarında verildi.

Tüketici bilincini yükseltmek, hak aramanın ve hak mücadelesinin bir insanlık mücadelesi, bir insan hakları mücadelesi olduğu anlayışını topluma aşılamak, çalışmaları esnasında tüketici hakları ve bilinci konusunda olumlu tutum ve tavır içinde olanların ödüllendirilmesi yoluyla tüketici hukukunu yerleştirmek amacıyla Burdur Tüketicileri Koruma Derneği (BURTÜKODER) tarafından her yıl geleneksel olarak verilen tüketici ödülleri dün (26 Mayıs 2016 günü) Burdur Ticaret ve Sanayi Odası (BUTSO) Konferans Salonunda sahiplerini buldu.

Törene; Vali Yardımcısı İsmail Kaya, BUTSO Başkanı Yusuf Keyik, vatandaşlar ve ödüle layık görülen isimler ve firma temsilcileri katıldı.

BURTÜKODER Başkanı Kemal Arslan konuşmasında; kurulduğu 2007 yılından bu yana BURTÜKODER’in ilimizde ve hatta Türkiye çapında elde ettiği emsal Yargıtay kararlarıyla tüketici hakları sürecine önemli katkılar yaptığını belirterek, 2012 yılından bu yana tüketiciye saygılı kesim ve unsurların onore edilerek teşvik edilmesi kapsamında tüketici ödülleri verilmeye başlandığını ve bunun geleneksel hale getirildiğini vurguladı.

Tüketici ödülleri seçici kurulu basın-yayın dalında Yeni Gün Gazetesi de ödüle layık görüldü. Gazetemiz Yaı İşleri Müdürü Kürşat Tuncel’e tüketici ödülünü Ziraat Odası Başkanı İbrahim Demir verdi.

İlimizde turizm pastasının büyümesi için uğraş veren, turizme yönelik projelerin içinde olan BURTÜKODER, farkını plaket tasarımlarında da ortaya koydu. Burdur’un tarihi ve kültürel değerlerinin minyatür görsellerinin yer aldığı plaketler ödül sahiplerine takdim edildi.

Törende, bilinçli hasta dalında Pakize Nur Mete; bilinçli tüketici dalında Aysel Özcan; hastaya saygı dalında Sosyal Hizmetler Uzmanı Dr. Feyzullah Turgut, Dr. Ali Sami Başarır, Diş Hekimi Gözde Demiray, Hemşire Zeliha Durgun; basın yayın dalında Ulusal Kanal, Antalya VTV, Oda TV İnternet Gazetesi, Burdur Yenigün, Burdur Radyosu, KıvılcımHaber İnternet Gazetesi, Yusuf Yavuz; özel ödül dalında BUTSO Başkanı Yusuf Keyik, Av. Şükran Güner, Ticaret İl Müdürü Aylin Sacide Çağlar, İl tarım Müdürlüğü Gıda Yem Şube Müdürü Hatice Yıldıran; tüketiciye saygılı firma dalında Üçler Ltd. Şti, Dinçer Halı, Yardımlar Tuhafiye, Mert Sigorta, Habib İletişim, Turkcell İnce İletişim, BURSÜT, Çavuşoğulları Süt, Doyum Makarna, LC Waikiki, Ege ŞOK ve Hastel Kadayıf ödüle layık görüldü.

 

Kodlama : SadeMedia Interactive