EkonomiManşetBURTRAK arazisi, artık Adalet Bakanlığı’nın

2 sene ago

BURTRAK, ORMAN ve SU İŞLERİ BAKANLIĞINDAN; ADALET BAKANLIĞINA TAHSİS EDİLDİ

Burdur’da uzun bir zamandır ekonomi gündeminde konuşulan, atıl haldeki BURTRAK arazisini işler hale getirme çabalarında yeni bir gelişme yaşandı. Orman ve Su İşleri Bakanlığı’na ait BURTRAK sahası, Adalet Bakanlığına devredildi.

BURTRAK meselesini Milletvekilliği seçildiği günden bu yana yaklaşık 15 yıldır yakından takip eden, Meclis’te BURTRAK ile ilgili çıkan kanunların teklifi olmak üzere, bu alanla ilgili satış ihalelerini de hep yakından izleyen AK Parti Burdur Milletvekili Bayram Özçelik yaptığı yazılı açıklamada, BURTRAK arazisinin Adalet Bakanlığına tahsis edildiğini açıkladı.

BURTRAK ARAZİSİ ARTIK ADALET BAKANLIĞI LOJİSTİK İŞ ALANLARI

Burtrak arazisi Ceza ve Tevkif Evleri Genel Müdürlüğünce Açık Ceza Evleri, İşyurtları ve Bölge Cezaevleri Lojistik İş alanları olarak kullanılmak üzere değerlendirilecek.

AK Parti Burdur Milletvekili TBMM Başkanlık Divanı Üyesi Bayram Özçelik Burtrak arazisinin Adalet Bakanlığına devrinin geçtiğini açıkladı.

Burtrak arazisi ile Milletvekili seçildiği ilk dönemden bu tarafa yakından ilgilenen Burdur Milletvekili Bayram Özçelik arazi ile ilgili yaptığı açıklamada; “Uzun süredir Burtrak arazisi üzerinde Adalet ve Orman ve Su İşleri Bakanlarımız arasında görüşmeler sağlanmıştı. En son çıkan KHK kapsamında orman arazilerinin de  Adalet Tesisleri için kullanma kararı alındıktan sonra Burtrak arazisinin Ceza ve Tevkif Evleri Genel Müdürlüğünce Açık Ceza Evleri, İşyurtları ve Bölge Cezaevleri Lojistik İş alanları olarak kullanılmak üzere değerlendirilmek üzere Adalet Bakanımız Abdülhamit GÜL tarafından talep edilmişti. Burtrak Arazisi 729.978 metrekare alan bedelsiz olarak ön izni Orman ve Su İşleri Bakanımız Prof. Dr. Veysel Eroğlu tarafından olur verilmiştir.Önümüzdeki aylarda Adalet Bakanlığımız değerlendirmelerde bulunulacaktır. Her İki Bakanımız Adalet Bakanımız Abdülhamit Gül’e ve Fahri Hemşehrimiz Prof. Dr. Veysel Eroğlu’na Burdurlu hemşerilerim adına şükranlarımızı sunarım” dedi.

Kodlama : SadeMedia Interactive