Burdur Hayvan Dostları Derneği (BURHAYDOS) tarafından kentin çeşitli bölgelerine sokak hayvanlarının beslenmesi için mamamatikler yerleştirildi.

Gönüllülerin destekleri ile alınan paslanmaz malzemeden yapılmış 5 ve 10 Kg kapasiteli 11 mamamatik sokak hayvanlarının faydalanmaları için kentin çeşitli yerlerine yerleştirildi.

Burdur Hayvan Dostları Derneği Başkanı Aysel Turan “sokak hayvanları için  Veteriner Ahmet Arvasi Günel ile birlikte böyle bir çalışma yapalım istedik. Hayvanseverlerin desteği ile kentin çeşitli noktalarına 11 adet mamamatik koyduk. Hedefimiz kentin bütün bölgelerine yerleştirebilmek. Bunlar besleme kaplarından daha güzel oldu. Besleme kapları hem görüntü kirliliği olabiliyordu hem de yağmurda ıslanıyordu, güneşte mamalar bozulabiliyor, vatandaşlar tarafından çöpe atılıyordu. Bu mamamatiklere sadece kuru mama konulacak, yemek konmayacak” dedi.

Maddi durumu iyi olan vatandaşlardan destek beklediklerini belirten Turan “mamamatikleri ilk etapta besleme yapan hayvanseverlerin olduğu yerlere koyuyoruz. Hehangi bir yere konulduğu zaman, takip edilmezse, mama konulmazsa bir anlamı olmaz. Gönül ister ki her yerde bu mamamatiklerden olsun” diye konuştu.