ManşetBurdur’un yöresel ürünleri TBMM’de

2 sene ago

Burdur’un tanıtımına, sahip olduğumuz değerlerine tanıtılmasına öncelik veren ilimiz Milletvekili Bayram Özçelik, 2018 yılı bütçe görüşmelerini gerçekleştiren, yoğun mesai harcayan Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde de (TBBM) yöresel ürünlerimizle ilgili örnek bir etkinlik düzenledi.

Burdur Milletvekili TBMM Başkanlık Divanı Üyesi Bayram Özçelik, bütçe görüşmeleri yapılan Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde Burdur’a has yöresel lezzetleri ikramda bulundu.

Meclis koridorlarında Burdur’a özel ceviz ezmesi ve Bucak salebi ikram eden Milletvekili Özçelik’in bu jesti, milletvekillerini ve TBMM personelini memnun etti.

Yöresel Ürünlerin tanıtımına önem verdiğini belirten Milletvekili Bayram Özçelik; “Türkiye’deki salep üretiminin büyük bölümü Bucak ilçemizden karşılanıyor. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan yıllardır gelen tüm konuklarına Bucak salebi ikram ettiğini belirtmişti. Yoğun geçen bütçe görüşmelerinde milletvekillerimize, Bakanlarımıza ve TBMM personeline hem Bucak salebi hem de ceviz ezmesi ve haşhaşlı kıtır ikram ederek daha dinç kalmalarını ve yöremizin özgü lezzetlerini bir kez daha tatmalarını istedik. Burdur’umuzun yöresel ürünlerinin tanıtımına önem vererek marka haline getirmemiz gerekiyor. Ürünlerimizin tanıtımına destek vermeye çalışıyoruz” dedi.

TBMM’de gerçekleşen salep dağıtımına Burdur Milletvekili TBMM Başkanlık Divanı Üyesi Bayram Özçelik’in yanı sıra AK Parti Burdur İl Başkanı Volkan Mengi, İl Kadın Kolları Başkanı Serpil Ekinci, İl Gençlik Kolları Başkanı Belkıs Can, Çavdır Belediye Başkanı Mustafa Uysal ve Söğüt Belediye Başkanı Salih Yavuz, İl Genel Meclis Üyesi Osman Karakaya, Pankobirlik Başkanı Nasuh Eroğuz ve Yönetim Kurulu Üyeleri katıldı.

Kodlama : SadeMedia Interactive