İlçeManşetSağlıkSiyasetBurdur’un yıllık içme suyu 13 MİLYON M3

7 ay ago

BURDUR  MERKEZ  İÇME SUYU İSALE HATTI YAPIMI GEÇİCİ KABULÜ YAPILDI

AK Parti Burdur Milletvekilleri Bayram Özçelik ve Yasin Uğur Burdur Merkez İçmesuyu isale Hattı çalışmalarının tamamlanarak, DSİ tarafından geçici kabulün yapıldığını açıkladılar. 

“HÜKÜMETİMİZ TARAFINDAN BURDUR’UN İÇME SUYU İHTİYACINI KARŞILAMAK İÇİN YAPILAN ÇALIŞMALAR TAMAMLANDI”

Burdur’un içmesuyu ihtiyacını karşılamak için Devlet Su İşleri tarafından yapılan çalışmaların tamamlandığı belirten Milletvekilleri Bayram Özçelik ve Yasin Uğur; “Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan’ın Burdur ziyaretlerinde Orman ve Su İşleri Bakanımız Veysel Eroğlu’na talimatları ile çalışmalarına başlanan çalışmalar kapsamında yapılan işler 4 adet Mevcut Derin Kuyu binasının mekanik ve inşaatının yenilenmesi ve onarımı, 6 adet Yeni Derin kuyunun mekanik ve inşaatının yapılması, 1 adet 500 m³ toplama deposunun yapılması, 1 adet 5 gruplu yeni Terfi Merkezi yapılması, Ø 700 mm çapında 18 km uzunluğunda çelik boru ile terfi ve isale hattı, 1 adet 10.000 m³ su deposunun yapılması, 1 adet 5.000 m³ su deposunun yapılması ve Mevcut 5 adet içme suyu deposunun mekanik ve inşaatının yenilenmesi ve onarımı işleri bulunmaktadır.“ açıklamasında bulundular. 

“YAPILAN ÇALIŞMALARLA YILLIK 13 MİLYON m³ İÇME SUYU VERİLMEKTE” 

AK Parti Hükümetlerinin Burdur Merkez ve İlçelerinin ne ihtiyacı var ise o yönde yatırımlar yaptığını belirten Milletvekilleri Bayram Özçelik ve Yasin Uğur; “AK Parti Hükümetlerimiz iktidara geldiğinden bu güne Burdur’umuzda birçok yatırımı gerçekleştirdi. Burdur Merkez İlçemiz içinde en önemli yatırımlardan birisi olan İçmesuyu ile ilgili çalışmayı gerçekleştirdik. 18 km uzunluğundaki isale hattı ve 10.000 m3 su deposu tamamlanarak Burdur Şehir Merkezine yıllık 13 milyon m³ içme suyu verilmektedir. 5.000 m³ su deposunun yapımı tamamlandı. Fiziki Gerçekleşme: %100 iş tamamlandı. Yapılan incelemeler sonucunda *DSİ* Tarafından geçici kabulü yapıldı. Burdur’umuza hayırlı olsun.” dediler.

Kodlama : SadeMedia Interactive