GenelBurdur’un yeni Valisi Şerif Yılmaz’dan ilk açıklama: “KAPIMIZ, GÖNLÜMÜZ HERKESE AÇIK”

4 sene ago

1 Haziran 2016 tarihinde yayımlanan Valiler kararnamesiyle Kütahya Valisi iken Burdur Valiliği görevine atanan Vali Şerif Yılmaz, 17 Haziran 2016 Cuma günü ilimize gelerek yeni görevine başladı. Cuma günü  sabah saatlerinde Kütahya Valiliği’nden uğurlanan Vali Yılmaz, Cuma Namazından sonra Burdur Valiliğine gelerek işbaşı yaptı. Vali Yılmaz Valilik bahçesinde düzenlenen karşılama töreniyle görevine başladı.

4’ncü Valiliği

Valilik makamında ilk açıklamasını yapan Vali Şerif Yılmaz; “Hizmet süremiz içerisinde dördüncü il Valiliği olarak Burdur’da bulunduğumuz süre içerisinde aldığımız nefes devletimizin bize verdiği imkan, bizi buraya gönderen iradenin imkan verdiği süre içerisinde Burdur’a hizmet etmeye çalışacağız. Öncelikle bugüne kadar hizmet etmiş tüm Valilerimize, kurum müdürlerimize sivil toplum örgütlerine ve tüm Burdurlulara teşekkür ediyorum. Bu bayrak yarışında biz de bulunduğumuz zaman içerisinde yeni ilave ne kadar hizmet edebilirsek bunun mutluluğunu bahtiyarlığını yaşarız. Tüm Burdurlu hemşerilerimizle beraber tüm kurum ve kuruluşlarla beraber gerçekleştirmeye gayret edeceğiz. İnşallah bunu hep beraber yaşarız” ifadelerini kullandı.

Aynı kültür coğrafyasındanız, Burdur, doğup büyüdüğüm yerlerin şartlarına uygun bir bölge

“Burdur bölge itibari ile de bana çok uzak bölge değil. Doğup büyüdüğüm iklime şartlara ortama uygun bir bölge. Birbirimizin dilini ben çok rahat anlayabileceğimiz tahmin ediyorum” diyen Vali Yılmaz, “Aynı kültür coğrafyası içerisinde bulunan insanların çok daha rahat anlaşabileceğini, bazı şeyleri çok daha rahat başarabileceğine inanıyorum, inşallah bunu değerlendirip Burdur’a Burdur’da yaşayan insanlarımıza hizmete dönüştürürüz. Kapımız ve gönlümüz herkese açıktır. İnşallah ayrıldığımız gün de bugünkü gibi yüzümüzün akı ile buradan ayrılmak nasip olur. Bu makamlar hiç kimseye baki değildir gelip geçicidir. Aslolan bulunduğumuz süre içerisinde ne kadar hizmet edebiliyorsak ne kadar eser bırakabiliyorsak onun bahtiyarlığını yaşarız. Görev yaptığım yerler içerisinde ne menkul ne gayrimenkul bir yerim olmadı. Dikili ağacım varsa o da orada kalmıştır. Bulunduğumuz yere dikmişizdir. Ayrılacak olursak götürecek tek şeyim dua olduğunu bilerek bu görevi bu hizmeti milletimize yapmaya çalışıyoruz. Tek amacımız millete hizmet etmektir. Başka hiçbir amacımız yoktur. Ben bize bu hizmeti yapma imkanı verdiği için başta Cumhurbaşkanımıza, Başbakanımıza, Bakanlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.

Vali Yılmaz açıklamalarda demeç-bilgi ayrımına dikkat çekti

Basın mensuplarının sorularını cevaplayan Yılmaz, basınla ilişkiler konusunda; “basın özellikle kamuoyunun aydınlatılması yönünden, bizler nasıl kamu görevi yapıyorsak basının da kamu görevi ifa ettiğini düşünüyorum. Basının yaptığı bir hata, aynı bizim gibi konuştuğumuz bir kelimenin nereye varacağının hesabını çıkaramazsak kullanılan bir keilimenin kullanılan bir manşetin nereye gideceğini de çok iyi bilmeniz lazım. Ben o yüzden kamu görevi gibi bakıyorum basına. Açıklanması gereken hususlarla ilgili bizzat kendim açıklama yaparım. Basınımızın yanlış bilgi edinmemesi, sağlıklı net bilgi edinmesi içinde verileri bilgileri açıklaması gereken varsa da ben yaparım. Diğer arkadaşlarımız bilgi verirler ama asıl olan benim tarafımdan açıklama yapılmasıdır. Diğer taraftan aldığınız bilginin hiçbir resmi hüviyeti yoktur bunu bilin” diye konuştu.

Vali Yılmaz, “Bilgiye sansür olmaz herkes bilgisini alabilir, ama demeç vermekse o bana aittir. Yasalarda çok açıktır. Ben hukukçu birisiyim. Yaptığımız her şeyin uygun olması gerekir, hukuk neyi emrediyorsa onu gerçekleştirmemiz gerekir. Hukuktan sonra da yaptığımız her işin ilahi adalette ve nihayetinde hesap gününde hesap veremeyeceğimiz hiçbir işe imza atmam. Atmadım, attırmam da. Hiçbir arkadaşımıza birisinin hatırı bile olsa hiç kimseye hiçbir şey yaptırmam bunu bilin. Basın mensubu arkadaşlarımızda hiç endişeleri olmasın istedikleri bilgileri 24 saat alabilirler. Bu konuda endişeniz olmasın” ifadelerini kullandı.

Filiz ERYILMAZ- Ali KAPAN

 

 

Kodlama : SadeMedia Interactive