KültürManşetBurdur’un tanıtımı için yeni bir fırsat (EMİTT 2017 Fuarına katılıyoruz)

4 sene ago

Sahip olduğu değerleri tanıtmak, bu potansiyelini en iyi şekilde değerlendirmek, turizme kazandırmak isteyen Burdur, ‘21. Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı’na hazırlanıyor. Kısa ve yaygın adıyla EMİTT Fuarı olarak bilinen bu organizasyon, dünyanın en büyük beş turizm fuarı arasında yer alıyor. Dünyanın en stratejik coğrafyalarından biri olan Doğu Akdeniz havzası ile Avrasya bölgesine hitap eden EMİTT Fuarı’nın bu yıl 21’incisi düzenleniyor.

Vali Şerif Yılmaz başkanlığında, Emitt fuarına katılım öncesi hazırlıklarla ilgili yapılan çalışmaları değerlendirmek üzere toplantı yapıldı.

26-29 Ocak 2017 tarihileri arasında İstanbul’da düzenlenecek olan 21. Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı’na (EMİTT) ilimizi temsilen Burdur Valiliği, Burdur Belediye Başkanlığı ve Burdur Ticaret ve Sanayi Odası katılıyor. Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı desteğiyle katılımın sağlanacağı Emitt Fuarında komşu il olan Burdur ile Isparta yan yana yer alacak.

Vali Şerif Yılmaz başkanlığında, Emitt fuarına katılım öncesi hazırlıklarla ilgili yapılan çalışmaları değerlendirmek üzere toplantı yapıldı. Fuara katılımla ilgili Valilik Toplantı Salonunda gerçekleşen toplantıya; Vali Yılmaz’la birlikte Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Vali Yardımcısı Bahir Altunkaya, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Servet Olpak, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Yusuf Keyik, Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı Genel Sekreter Vekili Abdullah Madenci, İl Kültür ve Turizm Müdür Vekili Süleyman Yaman, BAKA Burdur Yatırım Destek Ofisi Koordinatörü Sinan Mesuter ve ilgili kurum personeli katıldı.

Toplantıda İstanbul Beylikdüzü TÜYAP Fuar Merkezinde gerçekleşecek Emitt Fuarında, İlimizin yer alacağı alan ve bu alan içerisindeki yapılacak stand düzenlemeleri görüşülerek değerlendirmelerde bulunuldu. Burdur alanı içerisinde ilimizin tanıtımına yönelik kullanılacak görseller görüşülerek konuyla ilgili gerekli çalışmaların yapılması için ilgililer talimatlandırıldı. Ayrıca Vali Yılmaz, Burdur’un tanıtımına yönelik broşür ve materyaller hazırlanarak fuar alanında tüm Turizm Acentelerine bu materyallerin dağıtılması için gerekli hazırlığın yapılması istedi.

Kodlama : SadeMedia Interactive