Burdur'da yaklaşan yerel seçimler heyecanını yaşarken, Akın, Armağan İlci ve Zafer mahallelerinde muhtarlık için adaylıklar belli oldu. Bu üç mahallede de rakipsiz adayların olması dikkat çekiyor.

Armağan İlci Mahallesi muhtar adayı Yunus Bilgiç, mahallesinde daha önce iki dönem de muhtar olduğunu bu dönemin de üçüncü döneminin olacağını ifade etti. Bilgiç, "Mahallelimiz memnun. Bu dönem için de rakipsiz bir şekilde muhtar adayı olmak mutluluk verici. Fakat bu bir yandan bendeki sorumluluk bilincini de artırıyor. Mahalleli tanıdığı bildiği için benden 3.dönem için de beklentileri artıyor haliyle. Beklenti artınca bizdeki sorumluluk duygusu da artıyor."dedi.

Aynı şekilde Akın Mahallesi muhtar adayı Orhan Caner de, bu dönemin üçüncü dönem olacağını vurgularken Yeni Gün Medya'ya özel yaptığı açıklamada, "Elbette rakipsiz olmak güzel bir duygu. Bana duydukları güven ve teveccüh için mahalle halkımıza teşekkür ediyorum. Şimdiye dek ayırt etmeden, kimseyi ihmal etmeden hizmet etmeye çalıştım. Herkese maddi veya manevi destekler verdik. Bunun karşılığında yine böyle bir destek görmek beni duygulandırıyor."dedi.

Son olarak Burdur'un üçüncü rakipsiz muhtar adayı olan Zafer Mahallesi muhtar adayı Nail Aksöz, bu dönemin ikinci dönemi olduğunu belirtirken, "Mahallelimizin bize duyduğu güven bizi mutlu ediyor. Aynı zamanda cesaret kaynağımız oluyor. Vatandaşımız bize bu teveccühü gösteriyor, ama tanıdık yüzlerin beklentileri, ikinci dönem muhtarlığımız için de artıyor ve bu da sorumluluk duygumuzu daha da pekiştiriyor."dedi.

 YENİ GÜN MEDYA- ÖZEL HABER 

Kaynak: Hatice Kübra SAVAŞ