Burdur Valisi Ali Arslantaş, İzmir’de 27’ncisi düzenlenen Marble İzmir Uluslararası Doğal Taş ve Teknolojileri Fuarına katıldı. 

Vali Arslantaş, fuar ziyareti kapsamında Burdur’da faaliyet gösteren mermercilerin ve makinecilerin ürünlerinin sergilediği standları tek tek gezerek firma yetkilileriyle fuar ve üretimleri hakkında sohbet etti. 

Dünya çapında üne sahip Burdur Bej Mermeri başta olmak üzere, bölgede çıkarılan diğer mermerlerin sergilendiği fuarda basın mensuplarına açıklama yapan Vali Arslantaş, “Taşın aş olduğu memleketimiz Burdur’un, uluslararası piyasaların istediği kalite ve kalibrede yaptığı üretimini görücüye sunduğu yerdeyiz. İlimizden 5’i makineci olmak üzere toplam 37 firmamız burada ve onlarla beraber olduğumuzu göstermek amacıyla bizde buradayız. İlimizin ana sektörlerden bir tanesi olan mermer sektörü sanayideki istihdamın yüzde 60’ını karşılıyor. Sanayicilerimizle, üreten ihracatçılarımızla, makinecilerimizle beraberiz. Fuarın Burdur ve ülkemiz için hayırlı olmasını diliyorum” dedi. 

Vali Ali Arslantaş’ın fuar ziyaretinde kendisine Milletvekili Bayram Özçelik, Burdur Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Yusuf Keyik, Bucak Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hasan Yalçın Meçikoğlu ve Maden Sanayi İşverenleri Sendikası Başkanı Naci İlci eşlik etti.