İlçeManşetBurdur’un köylerinde alt yapı atağı sürüyor

2 sene ago

Tefenni Hasanpaşa Köyü’nde Yeni Mahalle Camii’nin açılışı ile Çok Amaçlı Kültür Salonu’nun temeli atıldı

İlimizin köklü yerleşim yerlerinden Tefenni ilçesine bağlı Hasanpaşa Köyü, 9 Kasım 2018 Cuma günü açılış ve temel atma programına ev sahipliği yaptı.

Vali Hasan Şıldak, AK Parti Burdur Millitvekilleri Bayram Özçelik ile Yasin Uğur Hasanpaşa Köyü Yeni Mahalle Camii’nin açılışı ile Çok Amaçlı Kültür Salonu’nun temel atmasını gerçekleştirdi.

Vali Şıldak, açılış ve temel atma töreni öncesi Hasanpaşa İlkokulunu ziyaret ederek öğrencilerle bir araya geldi. Öğrencilerle bir süre sohbet eden Vali Şıldak okulla ilgili idarecilerden bilgi aldı.

Okul ziyaretinin ardından Camii’nin açılışına geçildi.Vali Hasan Şıldak açılış sırasında yaptığı konuşmada, Cami’nin yapılmasında emeğini geçenlere teşekkür ederek, köy halkına hayırlı olmasını diledi. Cami açılışından sonra köy merkezine yapılacak Çok Amaçlı Salonu’nun temel atma törenine geçildi.

Vali Şıldak yaptığı konuşmada; “Ülkemizde Hükümetimizin izlediği politikalar, kırsalla şehir arasındaki uçurumu ortadan kaldırmaya ve köylerimizde yaşayan insanlarımızı da alt yapısı tamamlanmış ortamlarda yaşamlarını sürdürmeye dönük çalışmalardır. Gerek Köylere Hizmet Götürme Birliği, gerekse İl Özel İdaresi olarak buna dönük hizmetleri en iyi şekilde yapmaya gayret gösteriyoruz.

İlimiz geneline baktığımızda zaten alt yapı hizmetlerinde çok önemli mesafeler aldığımızı yıldan yıla da bu hizmetlerin artarak devam ettiğini görüyoruz. Elbette ki insan- larımızın yaşadığı her nokta bizim için kutsaldır ve hizmete değerdir. Ama ihtiyaçlarda tabi ki takdir edersiniz sınırsızdır. Tamamlamak ve daha da üst seviyelere çıkarmak bizlerin görevi olduğu için koşturacağız. Her zaman aranızda olmaya sizlerle birlikte olmaya da gayret göstereceğiz. Hasanpaşa Tefenni ilçemizin bir köyü. Belediye olarak idari hayatını uzun yıllar sürdürmüş. Her şeyden önce benim ilk gelişim buraya. Bildiğiniz gibi Tefenni’miz zaten ilimizin en temel taşlarını oluşturuyor. Bu ilçemizden birden çok ilçe doğmuş. Hasanpaşa’ya geldiğimde ilk adımımı attığımda şunu hissettim. Burası çok köklü kültürü olan, geçmişi olan kendine özgü bir yapısıyla hemen bir görü- nüm arz ediyor.” diye konuştu.

Kodlama : SadeMedia Interactive