GenelBurdur’un köy yolları da sıcak asfalta kavuşuyor

3 sene ago

Kırsal alanda alt yapı yatırımlarında iyi bir durumda olan Burdur’da köy yollarında sıcak asfalt standardı yaygınlaşıyor.

Vali Şerif Yılmaz, 14 Eylül 2017 Perşembe günü Bucak bölgesinde Karapınar-Kocaaliler Grup Yolu asfalt çalışmalarını yerinde inceledi. Bucak ilçesine bağlı Karapınar Köyü, Gündoğdu Köyü, Kuyubaşı Köyü, Demirli Köyü, Kocaaliler Beldesi grup yolu sıcak asfalt çalışmalarını inceleyen Vali Yılmaz, İl Özel İdaresi’nin yol çalışmaları hakkında değerlendirmelerde bulundu.

Vali Şerif Yılmaz Bucak İlçesi ziyareti sonrası ilçeye bağlı Kuyubaşı Köyünü ziyaret ederek köy sakinleri ile bir araya geldi. Köy sakinleri ile bir süre sohbet eden Vali Yılmaz, grup yolu asfalt çalışmalarını yerinde incelemek için köyden ayrıldı.Kuyubaşı-Demirli arasında devam eden sıcak asfalt çalışmalarını yerinde inceleyen Vali Yılmaz, İl Özel idaresi Yol ve Ulaşım Hizmetleri Müdürü Nuri Çan’dan bilgi aldı.

İnceleme sonrası basın mensuplarına açıklamada bulunan Vali Yılmaz şunları söyledi: “Bugün Bucak İlçemizde İl Özel İdaresi kaynaklarıyla yapmış olduğumuz sıcak asfalt çalışmalarını yerinde inceledik. Görüldüğü gibi artık en ücra yerleşim yerlerine varıncaya kadar, burası da Burdur’umuzun en uzak köy yollarından bir tanesidir. Sıcak asfaltla vatandaşı buluşturmaya gayret ediyoruz. bu yıl içerisinde inşallah sezon müsait olduğu süre içerisinde kaynaklarımızın el verdiği ölçüde yıl sonuna kadar ekiplerimiz çalışıyor, çalışacak. Bizim hedefimiz Sayın Başbakanımızın verdiği talimat doğrultusunda gerek KÖYDES imkanları gerek il özel idaresi imkanları gerekse köylere hizmet götürme birlikleri imkanlarını müşterek kullanmak suretiyle gurup köy yollarımızdan öncelikli başlamak suretiyle görüldüğü üzere vatandaşımızı sıcak asfaltla buluşturuyoruz. Artık bu yolları uzun süre kullanma imkanına kavuşmuş olacağız. Arkadaşlarımız akşamın bu saatinde çalışıyor. Çalışan tüm arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.

İl Özel İdaresinin hizmetleri en ücra köye varıncaya kadar şehir merkezindeki sosyal tesislere varıncaya kadar kamu kurum ve kuruluşlara ait tesislere varıncaya kadar hem yapılması hem işletilmesinde çok büyük emek sarf ediliyor. Bu vesile ile de İl Genel Meclis’imize de teşekkür ediyorum. Hazırlanan bütçe çerçevesinde, hazırlanan programlar çerçevesinde biz bunları gerçekleştiriyoruz. Yine önümüzde bütçe çalışmaları başlıyor. Encümende görüştük. Meclis’imize gönderdik. İnşallah Meclis’inizin alacak olduğu kararlar çerçevesinde yine ilimizin her köşesinde il özel idaresi hizmetlerini en etkin bir şekilde gerçekleştiririz. 2017 yılının sonunda hedeflerimize ulaşır, 2018 e de başarılı bir şekilde yine hizmetlerimize devam ederiz diyorum. Ben tüm il genel meclisi üyesi arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Çalışan arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Netice itibariyle bizim amacımız insanlarımızın yaşadığı yerde mutlu huzurlu ve refah içerisinde yaşamlarını sürdürsünler. Görüldüğü üzere insanlarımız köylerindeki bir takım sıkıntılarını yerinde görüp arkadaşlarımızla beraber bunlarla ilgili çözümler üretmeye gayret ediyoruz. İnsanlarımızın sıkıntılarını en az da indirecek çalışmaları hep beraber gerçekleştiririz inşallah.

Asfalt çalışmalarımız sadece Bucak’ta değil tüm ilin genelinde devam ediyor. Üç tane sıcak asfalt ekibimiz var. Birisi Bucak birisi Gölhisar da birisi de Yeşilova’da devam ediyor. Bunun dışında statik kaplamalarımız da devam ediyor. Statik ve sıcak asfalt çalışmalarımız kar yağınca kadar devam edecek. Buradan sonra da yine aynı şekilde Çınar yolumuz var. Onu da Isparta yoluna bağlamış olacağız. Yani bizim hedefimiz şu, üç yıl içerisinde grup yollarının tamamını sıcak asfaltları buluşturmaktır. 3 yıl içerisinde hem yerel kaynaklarla hem KÖYDES yani hükümetimizin göndermiş olduğu kaynaklarla beraber  gurup yolların tam Diğer ilçelerden birbirinin bağlantısını sağlayan grup yollarında biz o İlçenin bu ilçenin ayrımı ringi tamamladık tamamlamaya çalışıyoruz. Yakın mesafe kullanan vatandaşlarımıza çok büyük kolay lık sağlamış olacağız. Bunu diğer İlçelerimize de yaptık. Bizim bakış açımız bir şehri bir bütün olarak görüp, ilin tamamında eşit bir şekilde adil bir şekilde bu dağılımı sağlamak, bunu gerçekleştirmek bununla ilgili planlama yaptık. İnşallah elimizdeki imkanlarla bunları en kısa süre içerisinde söylediğim gibi üç yıl içerisinde tamamlarız diye ümit ediyorum.”

Kodlama : SadeMedia Interactive