Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sosyal medya hesabından, illere göre haftalık vaka sayısını paylaştı. Bakan Koca’nın açıklamasına göre Burdur’daki haftalık vaka sayısı 75,54 olarak açıklandı.

Koronavirüs salgınıyla mücadelede “yerinde karar” dönemi başladı. Yeni dönemle birlikte, il bazında haftalık vaka ortalaması açıklanacak. Böylelikle, il hıfzıssıhha kurulları bölgesel bazda yeni tedbirleri veya gevşetme kararlarını hayata geçirebilecek. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca da, yeni döneme girilmesi sonrası illere göre haftalık vaka sayısını paylaştı.

“covid19.saglik.gov.tr” adresinden paylaşılan tabloya göre, 8-14 Şubat 2021 tarihleri arasında illere göre haftalık vaka sayısı, her 100 bin kişide İstanbul’da 60,19, Ankara’da 35,49, İzmir’de 44,39 oldu. Vaka sayısı en yüksek iller ise Trabzon, Rize ve Ordu olarak sıralanırken Burdur’da da haftalık vaka sayısı 75,54 olarak açıklandı.

“YERİNDE KARAR DÖNEMİNDEYİZ”

Bakan Koca yaptığı açıklamada ise, “Son basın toplantımızda illerimizdeki vaka sayısını paylaşacağımızı belirtmiştim. Bundan sonra her hafta başında 7 günün vaka sayısını ilan edeceğiz. Yerinde karar dönemindeyiz” ifadelerini kullandı.