Burdur'da yazdığı kitaplar ile adından sıkça söz ettiren yazar Neriman Şimşek Mıhladız Yeni Gün Medya'nın konuğu oldu. Yazarlık deneyimine Burdur'da günlük olarak yayımlanan Yeni Gün Gazetesi'nde köşe yazıları ve denemeleri ile başlayan Neriman Mıhladız artık 4 kitaba imza atan başarılı bir edebiyatçı ve eğitimci... 

Burdur tarihi ve kültürünü, yaşamı o kendine has akıcı üslubu ile kitaplarına yanıstmayı başaran Mıhladız, şimdi de okurlarının karşısına bir dönem romanı "Sevda Çisentisi" ile çıktı. "Pelit Ekmeği", "Mısır Ekmeği" ve "Buğday Ekmeği" romanlarından sonra dördüncü kitabı " Sevda Çisentisi"ni okurlarıyla paylaşan Neriman Şimşek Mıhladız, yazmaya, üretmeye devam ediyor.

Yeni Gün Medya ziyaretinde muhabirimiz ve kültür-sanat editörümüz Hatice Kübra Savaş ile görüşen Neriman Şimşek Mıhladız, yazarlık yıllarına en güçlü etkinin öğrencilik yıllarında arkadaşlarının başına gelen olaylara olan şahitliği olduğunu belirtiyor. Gerçeği aktarma arzusunun onu bugünlere getirdiğini belirten Mıhladız, "Yıllar boyu biriktirdiğim notlar, hikayelerden belki 2- 3 kitap daha olur diye umuyorum."ifadeleriyle diğer çalışmalarının da müjdesini verdi.

İşte Neriman Mıhladız'ın kitaplarına dair yaptığı o açıklamalar: