ManşetÜniversite-MAKÜBURDUR’UN GELİŞİM PLANI ŞEKİLLENİYOR

2 sene ago

Burdur Valiliği’nin, Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi (MAKÜ) ile iş birliği yaparak hazırlık çalışmalarına başladığı, kentin geleceği açısından büyük önem taşıyan ‘Burdur İl Gelişim Planı’ şekilleniyor. Gelişim Planını oluşturmaya yönelik çabalar sürüyor.

Vali Şerif Yılmaz ile MAKÜ Rektörü Adem Korkmaz’ın yakından takip ettiği Gelişim Planı çalışmalarını MAKÜ bünyesindeki Burdur Gelişim Merkezi yürütüyor.

Burdur İl Gelişim Planı katılımcı bir yöntemle hazırlanıyor. Burdur ile ilgili, ilimizin ilgilendiren tüm verilerin, doğru ve sağlıklı bir şekilde ortaya çıkarılarak, kalıcı bir belge, doküman olmayı hedefleyen Burdur İl Gelişim Planı için tematik toplantılar devam ediyor.

Burdur Gelişim Merkezinin öncülüğünde gerçekleşen temalı, sektör toplantılarında Gelişim Planı ile ilgili yol haritaları şekillendiriliyor.                              MAKÜ’nün Örtülü İstiklâl Yerleşkesi’nde faaliyetleri sür- düren Gelişim Merkezi bugüne kadar beş tematik etkinlik gerçekleştirdi.

Geçtiğimiz hafta Gelişim Merkezi ‘sağlık’ temalı toplantısında, Burdur’da sağlık sektörünü masaya yatırdı, ilimizdeki sağlık paydaşlarını bir araya getirdi. ‘Enerji’ temalı toplantıda ise; ilimizdeki kamu-özel sektör temsilcileriyle, enerji konusu geniş bir şekilde ele alındı.

Kodlama : SadeMedia Interactive