Hayatını kaybeden eski Burdur Milletvekili Yusuf Ekinci için Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde (TBMM) cenaze töreni düzenlendi. Törene, Ekinci'nin ailesi ve yakınlarıyla birlikte, eski TBMM başkanları Bülent Arınç, Köksal Toptan, Cemil Çiçek, TBMM Dijital Mecralar Komisyonu Başkanı Hüseyin Yayman, TBMM İdare Amiri ve CHP Artvin Milletvekili Uğur Bayrak Tutan ile çeşitli milletvekilleri katıldı. Ekinci'nin naaşı, Kocatepe Camii'nde kılınacak cuma namazının ardından Gölbaşı Mezarlığı'nda defnedilecek.

1943 yılında Burdur'da doğan Yusuf Ekinci, üniversite eğitimine Balıkesir Necati Eğitim Enstitüsü Edebiyat Bölümünde başladı ve Ankara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakültesinde tamamladı. Ardından Ankara Üniversitesi Türk İnkılap Tarihi Enstitüsünde doktorasını yaptı. Ekinci, Milli Eğitim Bakanlığında çeşitli görevlerde bulunduktan sonra, 1995 genel seçimlerinde ANAP'tan milletvekili seçilerek TBMM'ye girdi. Ekinci, evli ve iki çocuk babasıydı.

Eski Burdur Milletvekili Yusuf Ekinci Icin Me 17382664 Amp

Yusuf Ekinci'nin vefatı, siyaset dünyasında derin bir üzüntüyle karşılandı. Törene katılan isimler, Ekinci'nin Türkiye'ye yaptığı hizmetlerden övgüyle bahsederek, onun anısını yaşatacaklarını belirttiler. Ekinci'nin, eğitim ve siyaset alanında bıraktığı izler, cenaze töreninde bir kez daha hatırlatıldı. Ailesi ve sevenleri, son yolculuğunda Ekinci'yi yalnız bırakmadı.

Kurban Bayramı’nda Salda Gölü kaç kişiyi ağırladı! İşte o rakam Kurban Bayramı’nda Salda Gölü kaç kişiyi ağırladı! İşte o rakam

Ekinci'nin cenazesi, Kocatepe Camii'nde kılınan cuma namazının ardından, Gölbaşı Mezarlığı'nda toprağa verilecek. Tören boyunca duygusal anlar yaşandı ve Ekinci'nin anısına dualar edildi.

Kaynak: Haber Merkezi