EğitimManşetBurdur’un eğitim başarıları devam ediyor (TEOG’da YİNE ZİRVEDE!)

4 sene ago

Eğitim kenti Burdur’, bu ünvanını tescilleyen başarılarını sürdürüyor. Son yıllarda özellikle ortaöğretim kurumlarında liselere geçiş sınavlarında zirvede yer alan Burdur, TEOG başarılarına 2016 yılı içersinde de devam etti. Son TEOG sınavlarında 81 il içerisinde ilimiz Türkçe’de 5. sırada, Matematik’te 3.sırada ve Fen Bilgisi’nde 2. sırada yer aldı.

Ak Parti Burdur Milletvekili Bayram Özçelik yazılı bir açıklama yaparak Burdur ilinin TEOG sınavlarında gösterdiği başarıyı açıklarken, emeği geçenlere teşekkür etti. Özçelik açıklamasında TEOG başarıları vesiyelsiyle Burdur’un eğitim başarısını da değerlendirdi. Milletvekili Özçelik, Burdur eğitimde önde olmaya devam ediyor’ başlıklı açıklamasında, “Uzun yıllardır ilimizin eğitim ve öğretimde başarılı sonuçlarını alıyoruz. Tüm öğrencilerimizle, öğretmenlerimizle, okul idarecilerimizle başta olmak üzere Valimiz, Milli Eğitim Müdür ve idarecilerimiz ve velilerimizin yoğun çalışma ve gayreti bu sonuçların ortaya çıkmasında en önemli paydaşlardır. Hepimizin ortak çalışmasıyla başarı hedefine ulaşıyoruz” dedi.

Burdur merkez ve ilçelerinin TEOG sınavlarında yine göz dolduran bir başarı elde ettiğini belirterek, “Son TEOG sınavlarında 81 il içerisinde ilimiz Türkçe’de 5. sırada, Matematik’te 3.sırada ve Fen Bilgisi’nde 2. sırada yer almıştır. Önümüzdeki yıllarda eksikliklerimizi de gidererek, daha planlı ve programlı çalışarak başarımızı daha da arttırmayı hedefliyoruz. Bu başarıda emeği geçen tüm paydaşlara şükranlarımı sunarım” ifadelerini kullandı.

Kodlama : SadeMedia Interactive