Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz Burdur’un düşman işgalinden kurtuluşunun 104. Yılı nedeniyle bir mesaj yayınladı 

Burdur'da diyaliz tedavisi sonrası ölen hasta sayısı 2'ye yükseldi Burdur'da diyaliz tedavisi sonrası ölen hasta sayısı 2'ye yükseldi

Başkan Ercengiz şu şekilde:

Burdur’un düşman işgalinden kurtuluşunun 104. yılını kutlamanın sevinç ve mutluluğunu yaşıyoruz.
 
Tarihini ve geçmişini iyi bilmeden geleceği inşa etmek mümkün değildir. Bu nedenle kurtuluş günlerimiz; tarihe ışık tutması, geleceğimize yön vermesi açısından son derece önemlidir.
 
Burdur halkı ortaya koydukları destansı mücadele örneğiyle, topraklarımızı savunmuş, tarihimize şanlı bir direniş sayfası eklemişlerdir. Bu mücadele zaferle sonuçlanmış, atalarımız bizlere bağımsız ve hür bir vatan bırakmışlardır. 

Atalarımızın büyük zorluklarla düşman işgalinden kurtardıkları memleketimizin emanetçileriyiz. Bu emaneti gelecek kuşaklara en iyi şekilde bırakmak da en önemli görevimizdir.
 
Bu duygu ve düşüncelerle, Burdur’un düşman işgalinden kurtuluşunun 104. yılını kutluyor, Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere, bu vatan için canını veren tüm şehitlerimizi ve gazilik mertebesine erişmiş olanları rahmetle ve minnetle anıyor,  Burdur halkına sevgi ve saygılar sunuyorum."
 

Kaynak: YENİGÜN MEDYA