ManşetSiyasetAK Partili Özçelik, Uğur ve Mengi’den ortak basın toplantısı: “BURDUR’UN DA 100 GÜNLÜK EYLEM PLANI YAPILABİLİR”

2 sene ago

AK Parti Burdur Milletvekilleri Bayram Özçelik ve Yasin Uğur ile Ak Parti İl Başkanı Volkan Mengi, 6 Ağustos 2018 Pazartesi günü  basın toplantısı düzenledi.   Öğretmenevi’nde gerçekleşen kahvaltılılı basın toplantısında, genel ve yerel konular ele alındı.

Milletvekilleri Özçelik ve Uğur ile İl Başkanı Mengi, gazetecilerin Türkiye ve Burdur konusundaki sorularını cevaplayıp, gündemi değerlendirdiler.

24 Haziran seçimleri ve sonrasındaki sürecin değerlendirildiği basın toplantısında, en öne çıkan ağırlıklı konulardan biri de; “turizm alt yapısı” oldu. Başta ilimiz Yeşilova ilçesi Salda Gölü’ndeki yoğun ilgi olmak üzere, Burdur’daki turizm hareketliliğinin, bu potansiyelin en iyi şekilde değerlendirilmesi için konaklama tesisleri ve diğer alt yapı yatırımlarının gerek- liliğine işeret edildi.

“Başkan Recep Tayyip Erdoğan tarafından Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin 100 günlük icraat programı, yeni Devlet Has- tanesi ile ilgili gelişmeler, yerel seçim hazırlıkları, Burdur merkez ve ilçelerdeki TOKİ yatırımları, ilimizdeki kamu yatırımları, devam eden yatırımların akıbeti, bedelli askerlik’teki son gelişmeler, yol yatırımları, Burdur-Fethiye karayolundaki son durum, hızlı tren, yaşlı bakım merkezi, resmi ku- rumların çalışma performansları”, basın toplantısında yöneltilen sorularda öne çıkan konu başlıkları oldu.

Burdur’un tecrübeli siyasetçisi, beşinci vekillik tecrübesini yaşayan Bayram Özçelik, iktidarın yeni dönemde 100 günlük eylem planını hatırlatarak, böyle bir modelin yerele Burdur’a da indirgenerek, Burdur için de 100 günlük acil eylem planı ve devamındaki süreçte de; periyodik şekilde planların, programların hazırlanabileceğini söyledi.

Kodlama : SadeMedia Interactive