Tarım ve hayvancılık kenti Burdur’umuzu, Türkiye, ülke geneli düzeyinde Türkiye Damızlık Sığır Yetiştiricileri Merkez Birliği (TDSYMB) yönetim kurulu başkanı olarak temsil eden Kamil Özcan, Merkez Birliği’nin dün başkent Ankara’da gerçekleşen genel kurulunda yeniden yönetim kurulu başkanı seçildi. Burdur’un başarısı, lobi faaliyetleri, kongreye damgasını vurdu. Kamil başkan, bundan sonra da tarım ve hayvancılık camiasında Burdur’u genel başkanlık seviyesinde temsile devam edecek.

Günlerdir sonucu merakla beklenen, Burdur dinamiklerinin de örnek bir katılım sergileyerek, Kamil Özcan’a sahip çıktıkları, Türkiye Damızlık Sığır Yetiştiricileri Merkez Birliği 9. olağan genel kurulu, 500 delegeli, dört adaylı, dört listenin yarıştığı bir kongre oldu. Tokat, İzmir ve Çorum ekiplerinin de aday olduğu genel kurulda, Burdur Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Başkanı ve mecut Merkez Birliği yönetim kurulu başkanı Kamil Özcan, kullanılan ve geçerli sayılan oylardan 188’ini almaya başararak, ikinci kez başkanlığa seçildi. 

Kamil Özcan kongrede yaptığı konuşmada, delegelere seslenerek; “vesayete izin vermeyen tutumumuz devam edecek. İthalat lobileriyle mücadeleye devam edeceğiz. Tüm Türkiye’de gezmedik yer bırakmadan hazırlanan ‘Hayvancılığın Yeniden İnşaası’ adlı raporuna dayanarak üreticinin her sorununu haykırmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

BURDUR DİNAMİKLERİ KAMİL ÖZCAN’A DESTEK İÇİN ANKARA’YA TAŞINDI

Burdur’dan pek çok isim gerek sosyal medya’da destek paylaşımlarıyla, gerek telefon diplomasisi ile Kamil başkan’a destek olurken, bazı isimler de Ankara’ya kongre öncesinde bizzat giderek, seçim çalışmalarına katıldılar. 

İşte; Kamil Özcan’a destek için 3 gündür Ankara’da bulunan bazı isimler:

“Burdur Ticaret Borsası Başkanı Ömer Faruk Gündüzalp Veteriner Hekimler Odası Başkanı ve eski Burdur Milletvekillerinden Kazım Üstüner, yine geçmiş dönem Burdur Milletvekillerinden ve Parlamenterler Birliği yönetim kurulu üyesi Ramazan Kerim Özkan,  Pancar Kooperatifi Başkanı Yılmaz Gürcan, MHP İl Başkanı Hikmet Ökte ile MHP Teşkilat Başkanı Gültekin Oktay,  Güçbirliği’nden Şevket Aksöz, Bahçesehir Koleji kurucusu ve BUSİAD Başkanı Hurşit Çetin, AK Parti eski İl Başkanı Osman Karakaya, Ankara Danıştay Savcısı hemşehrimiz Ahmet Pesen de destek veren lobi yapan isimler arasında yer aldı.