GündemKültürManşetBurdurlumun Sen Emmi

5 sene ago

         Yaklaşık 20 yıldır müzik sek-töründe olan Sanatçı Fatih Burdurlu, çıkardığı ‘Ölüm Olur Sonum’ albümü ile gönülleri fethederek Burdur’un tanıtımına katkı sağlamayı planlıyor.

Albüm çalışmalarının tamamının Burdurlu sanatçı ve sponsorlardan olduğun kaydeden Burdurlu, müzikle 7 yaşında tanıştığını dile getirerek, ata mesleğini en iyi yere getirmeyi hedeflediğini belirtti. Ölüm Olur Sonum adlı albümün kayıtlarını Burdur’un tek stüdyosu olan Stüdyo Anadolu’da yaptıklarını belir-ten Burdurlu, Stüdyonun sahibi ve aynı zamanda albümün aranjörlüğünü yapan Hüseyin Coşkun ile beraber albüm için çok çalıştıklarını dile getirdi. Teke Yöresine ve Burdur’a iyi bir şeyler bırakmak için çalışmalarına devam edeceklerini kaydeden Burdurlu, Burdur’un tanıtımı için çalışmalarının sü-ratle devam edeceğini bildirdi. Kültür Bakanlığı tarafından onaylı albümünün 18 parçadan oluştuğunu belirten Burdurlu, albümün üçüncü parçası olan ‘Burdurlumun Sen Emmi’ parçasının klibini çektiklerini ve internet sitelerinde yer aldığını aktardı.

Fatih Burdurlu’nun menajeri olduğunu dile getiren Stüdyo Anadolu’nun sahibi Hüseyin Coş-kun, Ölüm Olur Sonum albümünün bir buçuk yıllık bir çalışmanın sonucu ortaya çıktığını anlattı. Profesyonel bir ekiple albüm çalışmalarını tamam-ladıklarını belirten Coşkun, albümün içerisinde bu-lunan Burdurlumun Sen Emmi parçasının klibinin tamamını Burdur’da çekerek, Burdur’un tanıtımına katkı sağladıklarını, Burdurlumun Sen Emmi klibin-de Burdur’un önde gelen değerlerinden Teke ve Burdur Gölüne yer vererek kentin tanıtımına katkı sağladıklarını söyledi.

Burdurlumun Sen Emmi’nin müziği ve klibi ile hakkında olumlu eleştiri, beğeniler aldıklarını dile getiren Coşkun, Ankara müziğine benziyor gibi eleştiriler de aldıklarını belirterek, “2-4 lük müziğe Ankara Müziği demek doğru değildir, bizim müziğimizde sipsi var, kabak kemane var ve ayrıca Burdur’un sözleri geçiyor” diyerek eleştirilere de cevap vermiş oldu.

Haber: Turgay Dinler

Kodlama : SadeMedia Interactive