Burdur Merkez Emekevler Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri Erasmus + Projesi kapsamında Viyana’da 3 hafta süreyle staj yaptı.

Burdur Merkez Emekevler Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencileri 47 Bin 530 Euro ile Hibelendirilen ‘Ekrana Yerleş Anında Güzelleş Projesi’ kapsamında 24 Ekim-14 Kasım 2021 tarihlerinde Avusturya’nın başkenti Viyana’da eğitim faaliyetlerine katıldı. Öğretmen ve öğrenciler proje kapsamında Viyana’da bulunan güzellik merkezleri ve kuaförlerde tam gün staj çalışması yaptılar.

Erasmus + programları kapsamında Avrupa Birliği’nden Burdur’da en yüksek hibe desteğini Emekevler Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin aldığı bildirildi. Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı’nca kabul edilen  ‘Ekrana Yerleş Anında Güzelleş’ (On The Screen is the Photo, Just Choose Your İdeal Motto)  isimli Erasmus + projesi Avusturya’da başarıyla gerçekleştirildi.

‘Ekrana Yerleş Anında Güzelleş’ projesi güzellik hizmetleri alanında kadın kuaförlüğü dalında gerçekleştiriliyor. Proje kapsamında okulun 11 ve 12’inci sınıfında eğitim gören 9 öğrencisi Avusturya’da 3 hafta süreyle staj çalışmalarına katıldı. Europass sertifikası ve katılımcı belgesi alan öğrenciler mezun olduklarında ustalık belgesini de alarak kendi işyerlerini açabilecekler.