Burdur merkez Emekevler Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri Avusturya’nın başkenti Viyana’da staj görüyor.

Burdur merkez Emekevler Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Yiyecek ve İçecek Alanı öğrencileri Mesleki Egitim Akreditasyonu kısa dönem öğrenci hareketliliği kapsamında “Online Turkhish Kebap’ isimli projesi doğrultusunda Avusturya’nın başkenti Viyana’daki bir restoranda staj yapıyor.

Yiyecek ve İçecek Alanı 12’inci sınıfındaki 5 öğrencinin Okul müdür Yardımcısı Hüseyin Karpuz ve Yiyecek ve İçecek Hizmetleri Alanı Atölye Şefi Nilüfer Akşit nezaretinde 15 mayıs’ta başladıkları ve günde 8 saat süren staj çalışması 4 Haziran’a kadar devam edecek. Öğrenciler stajda online sipariş alma, siparişleri düzgün ve zamanında teslim etme konularında tecrübe kazanıyorlar.

Öte yandan Burdurlu öğrencileri Türkiye’nin Viyana Büyükelçisi Ozan Ceyhun’da staj yaptıkları Kent Restoran’da ziyaret etti.
Ceyhun, Viyana Büyükelçiliği himayesinde başlatılan ve bir hafta sürecek Viyana’da Türk Mutfağı Etkinlikleri çerçevesinde eşi Azize Ceyhun ve Duayen Master şefler Ayvaz Akbacak ve Ramazan Bingöl ile Burdur’lu öğrencileri staj yapmakta oldukları Kent Restoran’da ziyaret ederek bir süre sohbet etti.

Büyükelçi Ceyhun, öğrencilere kısa bilgi ve öğütler verdi. Master Şefler’de Türk Mutfağı üzerinde Burdur’da bir etkinlik yapma sözü verdi.