KültürManşetBurdurlu Hüseyin Coşkun’un albüm kayıtlarına büyük ilgi

5 sene ago

9 yıldır Burdur’da müzisyenlik yapan Hüseyin Coşkun, kendi evinde kurduğu stüdyoda albüm kayıtları yapıyor. Anadolu müziğini türkülerle harmanlayan, Burdur yöresi sanatçılarının yanı sıra, çevre illerin yöresel sanatçıları ile de çalışan genç müzisyen, Türkiye’de ün yapmış bazı sanatçıların müzisyenleri ile de stüdyoya girerek albüm kayıtları yapıyor.

‘BURDUR’UN ADINI DUYURUYOR’

Burdur’da bu işi yapan tek müzisyen olan Hüseyin Coşkun, Burdur’un adını sanatla duyuruyor. Ney başta olmak üzere, nefesli enstrümanların birçoğunu çalan yetenekli müzisyen, Burdur’un adını, sanatla ülke çapında duyurmaya kararlı.

‘ESKİŞEHİRLİ SANATÇI ÜMİT ŞENSOY’UN ALBÜMÜNÜ HAZIRLIYOR’

Şu sıralar Eskişehirli Sanatçı Ümit Şensoy’un albümü için stüdyoda olan Hüseyin Coşkun, 4 yıldır aranjörlük ve klip yönetmenliği de yapıyor. Isparta, Eskişehir, Antalya, hatta İstanbul’dan bazı sanatçıların, stüdyo kayıtları için Burdur’a geldiklerini belirten Hüseyin Coşkun, Kültür ve Turizm Bakanlığı onaylı albümlerin kayıtlarını ‘Stüdyo Anadolu” adlı stüdyosunda gerçekleştiriyor.

‘BURDUR’U TANITMANIN EN İYİ YOLU; SANAT’

Büyük üstatların müzisyenleri ile çalışma onuruna eriştiğini dile getiren genç müzisyen; “Burdur’un adını sanatla duyurmaya kararlıyız. Hâlâ bana ‘Burdur Antalya’nın ilçesi mi?’ diye soranlar var. Ben buna çok üzülüyorum. Üzerine basa basa ‘hayır Burdur bir il ve çok güzel bir il’ diyorum. Yaptığımız albümlerle, ülke çapında ün yapmış sanatçıları müzisyenleri Burdur’a getirerek, kendi küçük imkanlarımızla yaptığımız bu stüdyoda albümler yapıyoruz. Onlar da Burdur’u tanımış oluyorlar. Burdur’u tanıtmanın en iyi yollarından birinin sanat olduğunu düşünüyorum” dedi.

‘81 İL’DE KONSER VERİYOR’

Eskişehirli Sanatçı Ümit Şensoy ise, Hüseyin Coşkun ile sosyal medya üzerinden tanıştıklarını anlattı. 24 yıldır müzik sektöründe olduğunu söyleyen Ümit Şensoy; “Bir çok ulusal televizyon kanalına çıktım. Ülkemin her bir köşesinde, hemen tüm illerde konserler verdim, festivallere katıldım. Bütün enstrümanları çalabiliyorum. Arabesk-fantezi türünde müzik yapıyorum ama türkü de söylüyorum.’ diye konuştu.

‘KÜLTÜR ve TURİZM BAKANLIĞI ONAYLI ALBÜM YAPIYORLAR’

Yöresel türkülere çok önem verdiğini, bir sonraki albümünde Burdur yöresi türkülerinin de olacağını açıklayan Ümit Şensoy; “Bu albüm Kültür ve Turizm Bakanlığı onaylı son albümüm. Bu albümle, daha önce olduğu gibi yurtiçi ve yurtdışında birçok konserler vereceğiz. Allah yüzümüzü kara çıkartmasın.” dedi.

‘İLAHİ ALBÜMLERİ DE YAPIYOR’

Burdur’u Türkiye’ye tanıtan, bütün nefesli müzik aletlerini çalabilen yetenekli müzisyen Hüseyin Coşkun, daha önce de Burdur yöresi sanatçılarından, Kanal 15 Tv’de program yapan Fatih Burdurlu’nun da albümünü yapan müzisyen. Coşkun, türkü albümlerinin yanı sıra İlahi albümlerinin kayıtlarını da yapıyor.

Hacer ZEREN

 

Kodlama : SadeMedia Interactive