GündemManşetSiyasetBURDUR’LA YAKINDAN İLGİLENİYORUZ

3 sene ago

AK Parti’nin önemli isimlerinden biri olan Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş’un iki günlük Burdur programı, dün eşinin memleketi Gölhisar ilçesi ziyaretiyle başladı.

Burdur’un eniştesi olan Kurtulmuş, Burdur’un ve Gölhisar’ın sorunlarıyla yakından ilgilenen bir siyasetçi. Fırsat buldukça Burdur ve Gölhisar ziyaretleri gerçekleştiren Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş’un Gölhisar gezisi Gölhisar Kaymakamlığı ile Gölhisar belediye başkanlığını ziyaret etti. Kurtulmuş, eşi Prof. Dr. Sevgi Kurtulmuş ile çeşitli ziyaret ve açılış törenlerine katılmak üzere geldiği Gölhisar’da, Kaymakam Önay Altuntaş ve Belediye Başkanı Ramazan Canural ile bir araya geldi.

Kaymakamlık binasından belediye başkanlığı binasına yürüyerek geçen Kurtulmuş, vatandaşlarla sohbet etti. Belediye Başkanı Canural’dan çalışmalara ilişkin bilgi alan Kurtulmuş, Antalya, Gölhisar, Burdur ve Isparta’yı kapsayan bir ziyaret gerçekleştirdiğini dile getirerek, gördüğü ilgiden duyduğu memnuniyeti ifade etti.

“Proje üniversitesi bir şans

Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş, Burdur ve Gölhisar’ın konumu itibarıyla kavşak bir noktada bulunduğunu, bu özelliğinin de kente önemli katkılar sağladığını söyledi.

Burdur ve Gölhisar’ın gelişmesi, Burdurluların ekonomik olarak daha ileriye gitmesi için milletvekilleriyle birlikte çalıştıklarını dile getiren Kurtulmuş, kendisine iletilen taleplerin yanı sıra Burdur ve Gölhisar için ortaya konulan projelerin de yakından takipçisi olduğunu bildirdi.

Kurtulmuş, Mehmet Akif Ersoy Üniversitesinin bu sene bir proje üniversitesi haline dönüştürülecek olmasının da Burdur için büyük bir şans olduğunu belirterek, hayırlı olmasını temenni etti.

Kurtulmuş, “Allah için Burdur’dan ne gelirse, bizim ofisimiz de yakinen takip ediyor, onları bitirmek tamamlamak imkanımız oluyor. Bugün 5 açılış yapacağız. Onları beraber açacağız. Hizmetler Gölhisar ve Burdur için hayırlı olsun. Arıca yarın üniversitede de konuşacağız, MAKÜ bu sene Türkiye’deki üniversiteler arasında seçilen 5 üniversiteden birisidir. Bir proje üniversitesi haline dönüştürülecek olması da bundan sonra Burdur için çok büyük bir şanstır. İnşallah hayvancılık alanında Burdur üniversitesi hem Türkiye’nin bu alandaki ilmi çalışmalarını çok ileriye götürecek hem de şehrin ekonomik bakımdan gelişmesine çok büyük katkıda bulunacaktır” diye konuştu.

Kurtulmuş’un eşi Sevgi Kurtulmuş’a, “Lise öğretmenleri anı fotoğrafı” takdim edildi.

Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş, Gölhisar’ın girişinde bulunan ilçe mezarlığında eşi Sevgi Kurtulmuş’un annesi, babası ve kardeşlerinin kabirlerini ziyaret ederek, Kur’an-ı Kerim okudu, dua etti.

Kurtulmuş’a, Gölhisar programında Vali Şerif Yılmaz, AK Parti Burdur Milletvekili Bayram Özçelik, Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz ve diğer protokol üyeleri de eşlik etti.

Başbakan Numan Kurtulmuş, öğleden sonra Gölhisar İlçe Devlet Hastanesi’nin açılışını yaptı. Kurtulmuş Gölhisar’da katıldığı toplu açılış töreninde başta Devlet Hastanesi olmak üzere, Kapalı Pazar yeri, Mehmet Akif Ersoy Konferans Salonu, Zübeyde Hanım Anaokulu ve 112 Acil Servis İstasyonunun açılışlarını gerçekleştirdi.

Kodlama : SadeMedia Interactive