KültürManşetBurdur’dan”Gönlümüz Bir Soframız Bir” mesajı; Burdur’un kültür dokusu, Teke Yöresi değerleri öne çıkarıldı

1 sene ago

Cumhurbaşkanlığının resmi sosyal medya hesaplarından, “‘GönlümüzBirSoframızBir” etiketiyle başlatılan dijital iletişim kampanyası kapsamında, Burdur’dan özel mesajların verildiği bir video paylaşıldı.

Cumhurbaşkanlığı resmi sosyal medya hesaplarından Ramazan Ayı’nın başlangıcından itibaren ‘≠GönlümüzBirSoframızBir’ etiketi ile bütün illerden gönderilen Ramazan Bayramı kutlamaları yayımlanmakta…

Burdur Valiliği de yaptığı örnek çalışmada, Burdur’un kültür dokusunu yansıtan özel bir video hazırladı. Teke Yöresi kültürünün, yerel şivelerin öne çıkarıldığı bu çalışmada; ilimizin tanınan, bilinen simalarından Havana Koçak Teyze, Aziziye Yaylası’nda, Aziziye’nin serin suları eşliğinde Teke Yöresi’nin halk sözları üstadlarının cura, kabak kemane ve sipsi ile eşlik ettiği bir kompozisyonla, Burdur’dan şu mesaj gönderildi:

“İslam Alemi’nin Iramazan (Ramazan) Ayı mübarek olsun… Teke Yöresi’nin, güller, gönüller diyarı Burdur’umdan tüm Türkiye’ye, Cumhurbaşkanı’na kadar selam olsun. Soframız bir, gönlümüz bir oluvesin.”

Kodlama : SadeMedia Interactive