ManşetBurdur’dan yükselen tepki! (Mescid-i Aksa açıklaması)

2 sene ago

Burdur’da bazı sivil toplum kuruluşları ve siyasi partilerin oluşturduğu Kudüs Platformu tarafından ‘Mescid-i Aksa’ya Sahip Çık’ konulu basın açıklamasında İsrail’e tepki dile getirildi.

Bilindiği gibi; İslam Dünyasının kanayan yaralarından biri olan Kudüs-Filistin sorunu son günlerde yine gündemde… Dış politikanın sıcak gündem maddelerinden biri olan Kudüs’teki gelişmeler Burdur’da da protosto edildi. Cumhuriyet Meydanındaki basın açıklamasında Memur-Sen Şube Başkanı Murat Bulut, “Mescid-i Aksa sahipsiz değildir. Mescid-i Aksa’ya kanımızın son damlasına kadar sahip çıkacağımızı haykırıyoruz. Aksa bizim için Mekke kadar Medine kadar önemli. Mescid-i Aksa düşerse Mekke düşer, Medine düşer, İstanbul düşer ve biz düşeriz” dedi.

Anadolu Gençlik Dernegi Başkanı Musa Sayar da “Var olduğu günden beri İslam ülkelerine terör ihraç eden siyonist İsrail küstahlığına devam ediyor. Geçen cuma günü Mescid-i Aksa’da üç Müslümanı şehit eden İsrail, Müslümanları Mescid-i Aksa’ya sokmamak için elinden geleni yapıyor” diye konuştu.

Kodlama : SadeMedia Interactive