GündemManşetSiyasetBURDUR’dan TERÖRE KARŞI TEPKİ!

5 sene ago

Dağlıca’da PKK terör örgütü tarafından düzenlenen hain saldırı ve Iğdır’da polis aracına düzenlenen bombalı saldırı sonrası, Burdur’dan teröre lanet yağdı. Siyasi partilerin il başkanları, gazetemize yaptıkları açıklamalarda , saldırıları düzenlenen terör örgütü PKK’ya sert tepki gösterirken, vatandaşlarımıza da sağduyu çağrısı yaptı.

İÇİMİZ YANIYOR

AK Parti İl Başkanı Ömer Bütüner, dün parti binasında düzenlediği basın toplantısında terörü lanetledi. ‘Rabbim inşallah tez elden bu terör olaylarına sebebiyet verenleri Kahhar sıfatıyla kahretsin inşallah’ diyen Bütüner, “Her gün yeni bir hüznün, yeni bir acının yaşandığı üzüntülü günlerde az önce Iğdır’dan yeni şehit haberi aldık. Dün Dağlıca’da 16 vatan evladımızı vatana şehit verdik. Gün geçmiyor ki bir şehit haberi gelmesin. İçimiz yanıyor. Hergün yatarken Allah bir daha bu acıları göstermesin diye dua ediyoruz. Sabah kalktığımızda maalesef yine bu acılarla uyanıyoruz. Rabbim inşallah tez elden bu terör olaylarına sebebiyet verenleri Kahhar sıfatıyla kahretsin inşallah.” diye konuştu.

NEDEN ŞİMDİ?

Konuşmasına, Milli Şair Mehmet Akif’in Çanakkale Şehitlerine yazdığı ‘Sana Dar Gelmeyecek Makberi Kimler Kazsın?’ dizeleriyle başlayan Ömer Bütüner, şehitlerimize Allah’tan rahmet, yakınlarına sabır ve başsağlığı diledi. Açıklamasında, “Neden 7 Haziran öncesinde olmayan olaylar 7 Haziran sonrasında patlak verdi?” diye soran Bütüner, “Bunların hepsinin değerlendirmesini, hepimiz az çok yapıyoruz. Ben şu oldu, bu oldu, filan bunu dedi, öteki bunu dedi diyerek değerlendirme yapmak istemiyorum. Kamuoyu bunun değerlendirmesini zaten yapıyor. Ama vaka şu ki; biz her gün yeniden ölüyoruz, yeniden üzülüyoruz, bu acıyı hep birlikte yaşıyoruz” diye konuştu.

BİRAN ÖNCE SON BULMALI

CHP İl Başkanı Ali Özdemir de terör olaylarının biran önce son bulması için, herkesin elini taşın altına koyması gerektiğine işaret etti. Terörü şiddetle kınayan Özdemir, gazetemize yaptığı açıklamada, “Gerçekten sözün bittiği yer artık. Çok acı. Artık bunun mutlaka bir son bulması ve ülkemizin rahat bir nefes alması gerekir. Her gün acı, her gün acı, yürekler yanıyor.   Terör olaylarını şiddetle, nefretle kınıyorum. Bu süreçte ülke insanlarımız, hiç kimse rahat değil. Kimin ne yapması gerekiyor, bu sorunu ele alıp, terör olaylarına bir nokta konması gerekiyor.” dedi.

MHP İl Başkanı İbrahim Sakızcı’da terör olaylarına sert tepki gösterdi. ‘Sözün bittiği noktaya geldik’ diyen Sakızcı, gazetemize yaptığı açıklamada, “Bölücü terör örgütü PKK, Türk Milletini bir kez daha can evinden vurmuştur. Bir yanda Polislerimiz, diğer yanda Mehmetçiklerimiz hain saldırıların kurbanı olmuşlardır. Biz Milliyetçi Hareket Partisi olarak, 2007 yılından itibaren çözüm sürecinin milletimize hiçbir fayda getirmeyeceğini, memleketi kaosa sürükleyeceğini defalarca ifade ettik ama Hükümete anlatamadık. Gelinen sonuç işte önümüzde” diye konuştu.

HESABI MUTLAKA SORULACAK

Gelişmeleri yakından takip ettiklerini söyleyen Sakızcı, “Milliyetçi Hareket Partisi aziz milletimizin acısını saracak ve hainlerden mutlaka hesap soracaktır. Milliyetçi Hareket Partisi, büyük Türk Milleti ile kenetlenmiş halde   gelişmeleri takip etmektedir. Sözün anlamını kaybettiği günlere girilmiştir. Dağlıca’daki ve Iğdır ilindeki hain saldırıyı lanetliyor, tüm şehitlerimize Cenab-ı Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. Başımız sağolsun, vatan sağolsun.” şeklinde açıklama yaptı.

GÜN BİRLİK BERABERLİK GÜNÜ

Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz ise, ülkemiz üzerinde oynanan oyunlara dikkat çekti. Milletimize, ‘birlik, beraberlik içinde ve sağduyulu’ olma çağrısında bulunan Başkan Ercengiz, “Terörü her zaman olduğu gibi bugün de lanetliyorum.Terörün beslendiği kaynakların kurutulması gerektiğine inanıyorum. Bu çok uluslu bir gücün, çok uluslu bir yönlendirmenin hem ticari, hem siyasi hesapları neticesinde ülkemiz coğrafyasında oynanan çok kirli bir oyun. Birlik, beraberlik içerisinde olmak zorundayız” dedi.

AYRIŞMA ŞANSIMIZ YOK

‘Ayrışma şansımız yok, gün birlik beraberlik günü’ diyen Başkan Ercengiz, açıklamasında, “Burada herhangi bir etnik kimlik olmadan, farklılaşma olmadan, hepimizin bir Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olduğumuzun bilinciyle hareket etmemiz gereken bir süreçten geçiyoruz. Siyasetçilere çok ağır görevler düşüyor, ciddi sorumlulukları var. Ağzımızdan çıkan her söz, sadece bizi değil, bütün bir ulusu ilgilendiriyor. Bu açıdan da çok dikkatli olmak zorundayız. Gün beraberlik günü, birlik olma günü. Ayrışamayız. Ayrışma şansımız yok. Onun için Kürdüyle, Türküyle, Lazıyla, Çerkeziyle, Rumuyla, Ermenisiyle, Alevisiyle, Sünnisiyle , Ermenisiyle, Rumuyla bu ülke hepimizin. Çanakkale’de atalarımız, dedelerimiz kucak kucağa yatmakta iken bizim bugün çok küçük şeylerden ayrışma şansımız yok. Onun için gün birlik beraberlik içinde olma günü. Tüm vatandaşlarımızı sağduyulu olmaya davet ediyorum” vurgusu yaptı.

Hacer ZEREN

 

Kodlama : SadeMedia Interactive