Burdur Belediyesi, 3 gün önce Antalya’nın Manavgat ilçesinde başlayan ve bazı noktalarda hala devam eden orman yangınında zarar gören vatandaşlar için  gelen talep üzerine yardım kampanyası başlattı. Yardım kampanyasını duyan Burdurlu vatandaşlar ‘Manavgat’ için seferber oldu.

Antalya’nın Manavgat ilçesinde 3 gün önce başlayan orman yangınını söndürme çalışmaları sürüyor. Birçok vatandaşın etkilendiği yangının yaralarını sarmak içinde yardım kampanyası seferberliği başlatıldı.

Burdur’da da Manavgat’ta yangından etkilenen vatandaşlarının yaralarını sarmak için başlatılan yardım kampanyasına Burdur’da yaşayan vatandaşlar da destek verdi. Şehrimizdeki vatandaşlar su, gıda, temel ihtiyaç gibi maddeleri yardım toplama merkezine getirerek ekiplere teslim etti. Getirilen yardım malzemeleri belediye çalışanları tarafından kolilere yerleştirildi. 1 kamyon dolusu yardım malzemesi yükleme işlemlerinin ardından Manavgat’a gönderilecek.

Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz’de yardım toplama merkezine geldi. Ercengiz, “Biz Türk milleti olarak yaraları birlikte sarmaya alıştık. Bu yaraları birlikte sararken de toplumsal yardımlaşmayı ve dayanışmayı her zaman ön planda tuttuk. Bugün başlattığımız yardım kampanyasına sağ olsun Burdur halkı elinden geldiğince her türlü katkıyı vererek kuru gıdaları bizlere ulaştırdılar. Bizde bunları paketleyerek akşam üzeri saat 19.00 civarında kamyonumuzu Manavgat’a uğurlayacağız. İnşallah bunları bir kere daha yaşamak durumunda kalmayız. Ormanlar ciğerimiz, ciğerlerimiz yanmasın. Susuz ve oksijensiz kalmayalım.” dedi.

“Ormanlar ciğerimiz, ciğerlerimiz yanmasın”

Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz; “Ülke genelinde maalesef  farklı alanlarda farklı yangınların olduğunu görüyoruz. Bu yangınlar neticesinde maalesef geri dönüşü olmayan birçok hasarı da beraberinde üzülerek izliyoruz. Dün Manavgat’taydım. Manavgat Belediye Başkanımızla biraz sohbet ettik, bir miktar alan değerlendirmesi yaptık ve inanın içler acısı bir görüntünün Manavgat’ta olduğunu görüyoruz. Başkanımız, oradaki Manavgatlı hemşehrilerimiz son derece üzgünlerdi. Biz Türk milleti olarak yaraları birlikte sarmaya alıştık. Bu yaraları birlikte sararken de toplumsal yardımlaşmayı ve dayanışmayı her zaman ön planda tuttuk. Dün başkanımızla görüştükten sonra bölgenin ihtiyacı olan ne varsa gücümüz yettiği ölçüde katkı vermeyi bizde taahhüt etmiştik. Bugün başlattığımız yardım kampanyasına sağ olsun Burdur halkı karınca kararınca, elinden geldiğince her türlü katkıyı vererek gördüğünüz bu alanda evlerinden veya marketlerden satın aldıkları kuru gıdaları bizlere ulaştırdılar. Bizde bunları paketleyerek tasnifini yaparak hangi pakette hangi gıdanın olduğunu belirleyerek akşam üzeri saat 19.00 civarında buradan Manavgat’a kamyonumuza yükleyip uğurlayacağız. İnşallah bunları bir kere daha yaşamak durumunda kalmayız. Onun içinde tüm insanımızı dikkatli olmaya çağırıyoruz. Ormanlar ciğerimiz, ciğerlerimiz yanmasın. Susuz ve oksijensiz kalmayalım.” ifadelerini kullandı.

-Muhammet Fatih Başcı