GündemManşetBurdur’dan İzmir’e Tren seferleri yeniden başlıyor

1 sene ago

Burdur’da 2008 yılının ilk aylarında yolcu taşımacılığına ara veren Göller Bölgesi Ekspresi, 11 yıl aradan sonra 9 Aralık 2018 tarihinde tekrar seferlere başlıyor. Uzun yıllar sefer gerçekleştirilmeyen, Göller Bölgesi Ekspresinin kullandığı hat’ta bakım-onarım çalışmaları sona erdi. 9 Aralık’tan itibaren Isparta-Burdur-Denizli-Aydın-İzmir hattında tekrar yolcu taşımacılığına başlanılacak. Sosyal medyada da büyük ilgi gören bu haber, Tren yolculuğunun Burdur’da yeniden başlayacak olması heyecanla karşılandı.

Burdur’da Tren seferleri yaklaşık 11 yıl aradan sonra 9 Aralık’tan itibaren yeniden başlıyor.

Burdur-Isparta-İzmir arasında sefer yapan Göller Bölgesi Ekspresi 11 yıl sonra yeniden hizmete giriyor. 2008 yılının başlarında seferlerine ara veren Göller Bölgesi Ekspresi Isparta-Burdur-Denizli-Aydın-     İzmir hattında 9 Aralık 2018 tarihinden itibaren yolcu taşımacılığına yeniden başlıyor. Tren seferi günde 1 kez karşılıklı olarak yapılacak.

Hat bakımdan geçti

11 yıldır yolcu taşımacılığının yapılmadığı hatta bakım ve onarım çalışmaları da sona erdi. Göller Ekspresinin seferlerinin yeniden başlayacak olması Burdurlulara sevinç yaşattı.

Esnaf Ali Karataş, “Seferlerin yeniden başlaması çok iyi, Burdur’da öğrenciler ve vatandaşlar ucuza yolculuk yapmış olur. Burdur Garında ise hareketlilik başlar, bizim gibi esnaflara da yararlı olacak” dedi.

Kodlama : SadeMedia Interactive