ManşetÜniversite-MAKÜBurdur’daki üniversite öğrencilerinden; ‘Oyuncak Kardeşliği’ kampanyası

2 sene ago

Burdur’daki üniversite öğrencileri, sosyal çalışmalarla, ilginç etkinliklerle, değişik sosyal projeleri hayata geçirmeye devam ediyor. Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi öğrencilerinin başlattığı ‘Oyuncak Kardeşliği’ kampanyası ile 500’ün üzerinde oyuncak toplandı.

Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Eğitim Fakültesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Bölümü son sınıf öğrencisi Cemre Zantur ve Müzik Öğretmenliği son sınıf öğrencisi Şevval Dağ, iki ay önce Burdur genelinde imkanı olmayan öğrencilere ulaştırılmak üzere oyuncak toplamaya karar verdi. Konuyu arkadaşlarına açan iki öğrenci arkadaşlarından da büyük destek gördü.

Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik bölümü öğrencileri kentte başlattıkları kampanya ile esnaflardan ve vatandaşlardan 500’ün üzerinde oyuncak topladı. Toplanan oyuncaklar Gençlik Merkezinde öğrenciler tarafından paketlendi. Toplanan oyuncaklar önümüzdeki günlerde il genelinde tespit edilecek okullardaki imkanı olmadığı için oyuncak alamayan öğrencilere teslim edilecek.

Kampanyayı başlatan Cemre Zantur DHA’ya yaptığı açıklamada, “ihtiyacı olan çocuklara dağıtmak üzere oyuncak toplamaya karar verdik. Sağolsunlar Gençlik Merkezi de bize destek oldu. Beklediğimizden çok oyuncak oldu. Şu an 500 oyuncağa sahibiz. Sosyal medyada yardım sayfalarını takip ediyorduk. Biz neden yapmayalım dedik. İlimizde ihtiyacı olan çocuklar çok fazla olduğu için böyle bir fikir çıktı ve arkadaşlarımızda destek oldu. Hep birlikte başladık. Önce afiş bastırdık. Okullara gittik, halka, esnaflara ulaştık.

Yeni oyuncak alıp bize teslim edenler olduğu gibi çocuklarının torunlarının oyuncaklarını da verenler oldu. Destek olan herkese teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

Samet Zeytun isimli öğrenci de “kampanyanın başında bu kadar oyuncak toplayacağımız tahmin etmiyorduk. Oyuncakları paketlerken çok duygulandık. Çocukluk anılarımıza döndük. Oynayamadığımız oyuncakları gördük. Bunların ihtiyaç sahiplerine gidecek olmasından dolayı çok sevindik. Desteklerinden doalyı akademik danışmanımız Mehmet Ali Çakır hocamıza teşekkür ediyoruz” dedi.

Ömer Akar isimli öğrencide “kampanya kapsamında tahminimizden çok oyuncak topladık. Şimdi de bunları paketliyoruz. Önümüzdeki günlerde ihtiyaç sahibi öğrencilere dağıtacağız. Çocuklar adına bu projede bulunduğum için çok mutluyum” diye konuştu.

Cemre Zantur kampanyanın yıl boyunca devam edeceğini sözlerine ekledi.

Kodlama : SadeMedia Interactive