EğitimManşetBurdur’daki özel çocuklar için; Antalya Kemer’de özel etkinlik

6 ay ago

Yıl boyunca pek çok farklı etkinliğe imza atan Burdur Özel Eğitim İlkokulu ve Ortaokulu camiası, farkındalık etkinliklerine hafta sonu bir yenisini daha ekleyerek, bölgenin turizm merkezlerinden Antalya Kemer’de özel çocuklar ve aileleri için özel bir program organize etti.

Burdur Özel Eğitim İlkokulu ve Ortaokulu Okul Aile Birliği Başkanı Eylem Selcan Tuncel’in girişimleri, Kemer Gözcü Gazetesi sahibi ve Akdeniz Gazete Sahipleri Derneği Başkanı Ahmet Duran Yenigün’ün çabalarıyla düzenlenen bu farklı etkinlikte, özel çocuklar aileleri ile birlikte Kemer Daima Biz Otel’de denizin, yaz mevsiminin tadını çıkardılar…

Özel Eğitim İlkokulu ve Ortaokulu Okul Aile Birliği Başkanı Eylem Selcan Tuncel’in, öğrenci velileri ile okul yönetimini dahil ettiği, özel çocukları deniz ile buluşturma etkinliğine, Burdur- Isparta Pancar Ekicileri Kooperatifi ulaşım finansı, Kurt Petrol akaryakıt desteği, Macit Taşıma ise, ulaşım desteği sağlayan kuruluşlar oldu.

Kemer Kaymakamlığı, Kemer Belediyesi, Burdur Belediyesi, Daima Resort Hotel Yönetim Kurulu Başkanı Zekeriya İkizoğlu, Kemer Pastanesi Halil Büyükkapucu, Özel Kemer Anadolu Hastanesi ve Kemer Gözcü Gazetesi İmtiyaz Sahibi Ahmet Duran Yenigün’ün destekleriyle, Burdur Özel Eğitim İlkokulu ve Ortaokulu’nda öğrenim gören özel çocuklar Kemer’e gelerek Kiriş Daima Biz Otel’de misafir edildi.

Daima Biz Otel’de kahvaltı yapan özel çocuklar ve aileleri, Kemer Kaymakamı Hüseyin Karameşe, Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Burdur Gazeteciler Cemiyeti Başkanı ve Yeni Gün Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Kürşat Tuncel, Burdur Gazetesi sahibi Adnan Taraşlı, KEMİAD Başkanı Rıza Sönmez, Kemer Belediye Meclis Üyesi Ferhan Fidan, Kemer Gözcü Gazetesi İmtiyaz Sahibi Ahmet Duran Yenigün de eşlik etti.

İlk defa denizle buluşan çocukların da olduğu grup, ‘hoş geldin pastası’ kesti. Pasta kesiminden sonra basın mensuplarına açıklama yapan Kemer Kaymakamı Karameşe, özel çocukları Kemer’de ağırlamaktan dolayı mutlu olduklarını söyledi. Özel çocukların ayrı bir yeri olduğunu ifade eden Karameşe, özel çocukların bol bol eğlenmesi için ellerinden gelen desteği vereceklerini kaydetti.

Özel çocuklar eğlendi

Şehrimizdeki özel çocukları Kemer’deki etkinlikte yalnız bırakmayan Burdur Belediye Başkanı Ercengiz ise; organizasyonda emeği geçenlere teşekkür ederek, bir arada olabilmenin mutluluğunu yaşadıklarını anlattı.                         Çocukların bir araya gelmelerinin çok önemli olduğuna vurgu yapan Başkan Ercengiz, özel çocukların değerini çok iyi bildiklerini, onlara başta eğitim olmak üzere her konuda yardım etmeye devam edeceklerini belirtti.

Kemer Belediye Meclis Üyesi Fidan da özel çocukların adı gibi özel olduklarını ifade ederek, Burdur’dan gelen misafirlerin rahat etmeleri için ellerinden gelen her şeyi yapmaya hazır olduklarını söyledi.

Özel çocukların yüzlerindeki mutluluğu gördüklerinde kendilerinin de mutlu ve bahtiyar olduklarını aktaran Fidan, sosyal sorumluluk projelerinde Kemer Belediyesi olarak her zaman en ön safta yer alacaklarını bildirdi.

Gün boyunca gönüllerince eğlenen ve farklı bir gün yaşayan özel çocuklar, emeği geçenlere teşekkür etti.

Burdur Özel Eğitim- İlkokul ve Ortaokul yetkilileri de, organizasyonda emeği geçenlere plaket verdi.

Kodlama : SadeMedia Interactive