Burdur Valisi Ali Arslantaş başkanlığında, Burdur İl genelindeki metruk binalarla ilgili yürütülen iş ve işlemlerin, alınması gereken tedbirlerdin değerlendirildiği koordinasyon toplantısı yapıldı.Toplantıda kamu düzeni ve güvenliği, kent estetiğinin sağlanması, çevre kirliliğinin önlenmesi, uyuşturucu/uyarıcı madde temini ve kullanımı başta olmak üzere suç ve suçlu ile mücadelede kapsamında İl genelindeki metruk binaların tespit edilmesi, iyileştirilmesi/rehabilite edilmesi, yıkılması ve bu binaların kullanımının engellenmesine yönelik yürütülen çalışmalar ve uygulanan tedbirler değerlendirildi.

İlgili kurum yöneticilerinin hazır bulunduğu toplantıda, kurumlar arası koordinasyonu gerektiren konuların ele alınarak, karşılıklı görüş alıverişinde bulunuldu.

Toplantıya Vali Arslantaş’ın yanı sıra, Vali Yardımcısı Ahmet Mailoğlu,İl Emniyet Müdürü Ümit Bitirik, İl Jandarma Komutanı J.Alb. Mustafa Güder, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Asım Ertilav, İl Yazı İşleri Müdür V. Cüneyt Çağman, İl Emniyet Müdür Yardımcısı Tayfun Ilgaz, Jandarma Kom Şb. Md. J. Asb. Kd. Bşçvş. Arif Keskin, İl Özel İdaresi İmar ve Kentsel İyileştirme Müdürü Şahin Tecik, Belediye Başkanlığından Mimar Çisem Kalkan katıldı.