Melike Altındal, eşarp, şal ve çanta işletmesinin sahibi olarak yaklaşık on yıldır sektörde bulunuyor. Kendisiyle gerçekleştirilen röportajda, Anneler Günü için özel bir kampanyalarının olmadığını, ancak fiyat politikalarının her zaman müşterilerine en uygun ve ideal şekilde sunulmaya çalışıldığını belirtti.

Ürün tercihlerine değindiğinde, müşterilerin eşarp alımlarında bazılarının sadelikten yana olduğunu, bazılarının ise canlı renkler ve desenler tercih ettiğini ifade etti. Fiyat aralıklarının ise düz tülbent pamuk eşarpların 60 TL'den başlayıp, ipek eşarpların 1800 TL'ye kadar çıktığını, çantaların ise 250 TL'den başlayıp, 1500 TL'ye kadar çıktığını belirtti.

Anneler Günü dolayısıyla işletmede bir yoğunluk yaşandığını, son bir haftadır bu yoğunluğun arttığını dile getirdi. Ekonomik zorlukların ise işletmeyi etkilediğini, insanların alışverişlerini kısıtladıklarını ve lüks tüketimden uzak kaldıklarını söyledi.

İndirimler ve kampanyaların işletmeyi kurtardığına ya da zararı giderdiğine dair soruya ise, zor bir dönemde olduklarını belirten Melike Altındal, "Aslında ucu ucuna gidiyoruz şu dönemde bir çok ben bir anne bir kadın olduğum için evi geçindirme sıkıntım yok fakat eşimde hali hazırda çalıştığı için bu yük eşimin üzerinde ben ev geçindirmek de muhtemelen zorlanırdım şu süreçte bi ileşmenin vergisi sigortası elektriği derken bir sürü giderimiz var sürekli mal almak zorundayız aynı zamanda gündemi takip etmek ve yeni mallar getirmek zorundayız bir çok esnaf gibi ucu ucuna götürüyoruz ama tabii Allah bereket versin bir şekilde geçiniyoruz."dedi. 

Gelenekselleşen Okuma Günleri Salda'da! Gelenekselleşen Okuma Günleri Salda'da!

Melike Altındal ayrıca işletmesindeki anne çalışanlarına özel olarak Armine ürünlerinde etiket fiyatından indirim yaptıklarını belirtti. Son olarak, herkesin Anneler Günü'nü kutlayarak, annelerin çok değerli olduğunu ve en güzelini hak ettiklerini vurguladı.

Editör: Hatice Kübra Savaş