Burdur’da 30 Ağustos Zafer Bayramı coşkuyla kutlandı.

Burdur’da 30 Ağustos Zaferinin 99. yıl dönümü dolayısıyla düzenlenen Zafer Bayramı programları MAKÜ Atatürk anıtında çelenk sunma töreni ile başladı.

Düzenlenen Törende Valilik Makamı, Garnizon Komutanlığı ve Belediye Başkanlığı çelenklerinin sunulmasının ardından saygı duruşunda bulunularak İstiklal Marşı okundu.

Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Atatürk Anıtında düzenlenen çelenk sunma töreni sonrası Burdur Valisi Ali Arslantaş, Zafer Bayramı tebriklerini Valilik makamında kabul etti.

Tebriklerin kabulü töreninden sonra Zafer Bayramı törenleri Gazi Atatürk Stadyumunda düzenlenen kutlama programı ve tören geçişi ile devam etti.

Stadyumdaki program ise Vali Arslantaş, Garnizon Komutanı P. Alb. Ertan Binay ve Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz’in tören birliklerini, öğrenci gruplarını ve vatandaşları selamlayarak, bayramlarını kutlaması ile başladı. Daha sonra saygı duruşunda bulunulup, İstiklal Marşı okundu.

Programda günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Piyade Yüzbaşı Anıl Ufuk Şenses yaptı.

Şenses, “Asil Türk Milleti, kahraman Türk ordusu ile birlikte varlığına ve vatanına kast edenlere karşı 99 yıl önce bugün kahramanlık ve şeref dolu tarihinden aldığı kudretiyle yeniden dirilerek topyekun bir varoluş mücadelesi sonucunda eşine tarihte az rastlanır bir zafer kazanmıştır” dedi.

Burdur Mehteran Takımının gösterisi ile devam eden törende,  TOBB Anadolu Lisesi öğrencileri  Hatice Ceylin Çakır’ “30 Ağustos”, Yiğit Kırçık ise “Zafer” isimli şiirleri okudular.

Kutlama programı tören geçişi ile sona erdi. Tören birlikleri, ögrenci grupları, kurum araçlarından oluşan korteji Vali Arslantaş, Garnizon Komutanı Binay, Belediye Başkanı Ercengiz tarafından selamlandı.

Törene başta Burdur Valisi Ali Arslantaş ve eşi Hatice Arslantaş olmak üzere, Burdur Milletvekilleri Bayram Özçelik, Mehmet Göker, Garnizon ve 58. Komando Eğitim Alay Komutanı P. Alb. Ertan Binay ve eşi,  Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz ve eşi, C. Başsavcısı Osman Kara, Adalet Komisyonu Başkanı Hacı Süleyman Arslan, Rektör Prof. Dr. Adem Korkmaz, Baro Başkanı Ramazan Gedik, Vali Yardımcıları, İl Emniyet Müdürü Ümit Bitirik, İl Jandarma Komutanı J.Alb. Hakan Bâşaklıgil, İl Genel Meclis Başkanı Murat Akbıyîk, kurum müdürleri, şehit ve gazi aileleri, STK ve siyasi parti temsilcileri, vatandaşlar ve öğrenciler katıldı.