ManşetSiyasetBurdur’da yüksek yerel demokrasi kültürü

1 sene ago

Yerel seçimler, özü, ruhu itibariyle; demokrasi kültürünün temelinin atıldığı, alt yapısının oluşturulduğu bir platform olarak bilinir… ‘Yerinden yönetim’ ilkesi kapsamında, tabandan Muhtar seçimlerinden Belediye Başkanlıklarına kadar geniş yelpazede yerel yöneticiler, mahalli seçimlerde belirlenir.

Bu nedenle ‘yerel demokrasi kültürü’, demokrasi anlayışının yeşermesine, olgunlaşmasına da kalıcı katkılar sağlar…

İşte; ülkemiz ve Burdur bir yerel seçim atmosferine daha girmek üzere.

31 Mart 2019’da yapılacak olan yerel seçimler öncesinde şehrimizde seçim heyecanı oluşmaya, artmaya başladı.

‘ÖZLENEN TABLO’ POZU BÜYÜK BEĞENİ TOPLADI

Önceki gün şehir merkezinde Salı Pazarı’nda seçim çalışmalarında karşılaşan 2019 yerel seçimlerinin iki iddialı mevcut Burdur Belediye Başkanı ve CHP Adayı Ali Orkun Ercengiz ile AK Parti Burdur Belediye Başkanı Adayı Deniz Kurt’un samimi bir şekilde verdikleri pozlar, sosyal medyada büyük beğeni topladı, yerel medyada geniş yankı buldu. Günümüzün kutuplaşma ikli- minde siyasi rekabetlerin sert yaşandığı bir ortamda, iki genç adayın verdikleri sıcak mesajlar, dostluğu, Burdur’u öne çıkarmaları, “özlenen tablo” olarak değerlendirildi.

Deniz Kurt ile karşılaştıkları fotoğraf karesini sosyal medya hesabından paylaşan Başkan Ercengiz “Yaklaşan seçimler öncesi Salı Pazarında karşılaştığımız AKP adayı Deniz Kurt kardeşimle selamlaştık. Hiç bir yarış yada seçim bu kentin güzel dostluklarını bitiremez. Kazanan kentimiz olsun” ifadelerini kullandı.

Kodlama : SadeMedia Interactive