EğitimGündemManşetBURDUR’DA ‘YILIN ÖĞRETMENİ’ FERİDUN BOZYİĞİT ANRAKA’DA

5 sene ago

            ‘24 Kasım Öğretmenler Günü’nde  Burdur’u Ankara’da  Merkez Abdi Özeren İmam Hatip Ortaokulu Matematik Öğretmeni Feridun Bozyiğit temsil etti.

Bozyiğit, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından verilen  ve yeni Cumhurbaşkanlığı Sarayında ilk olan resepsiyona da katıldı. Başarılı proje ve eserlere imza atarak Burdur’da Yılın Öğretmeni seçilerek Bakanlık tarafından Ankara’ya çağırılan Feridun Bozyiğit, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla 81 il’den başkente giden öğretmenlerle birlikte etkinliklere katıldı.

Mesleki tutum ve davranışları,mesleği ile ilgili eserleri, projeleri, mesleği ile ilgili  yayınlanmış yazıları vb kriterlere göre seçilerek 81 il’den Ankara’ya giden öğretmenler arasında yer alan Bozyiğit, Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı ile birlikte Anıtkabir’i ziyaret ettikten sonra  Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun kabulüne katıldı.  24 Kasım gecesi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Cumhurbaşkanlığı Sarayında öğretmenler adına verdiği resepsiyona da katılarak Burdur’u Ankara’da temsil etti.

Yoğun ve olumlu bir program geçirdiğini belirten Feridun Bozyiğit, ”Bundan sonra da farklı ve değerli etkinliklerle Burdurumuz ve öğrencilerimiz için çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

Kodlama : SadeMedia Interactive