ManşetÜniversite-MAKÜBurdur’da ‘Binali Yıldırım’ rüzgârı

2 sene ago

Burdur, geçtiğimiz Pazar günü 18 Kasım 2018 tarihinde son 16 yıllık AK Parti iktidarına damga vuran isimlerden biri olan Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Binali Yıldırım’ı ağırladı.

Meclis Başkanı Yıldırım, Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi 2018-2019 Akademik Yılı Açılış Programı, Fahri Doktora Payesi Tevcihi ve Diş Hekimliği Fakültesi Temel Atma Törenine katılmak, bir dizi ziyaret ve incelemelerde bulunmak üzere ilimize geldi.

MAKÜ’de düzenlenen programların ardından Kızılay tarafından ilimizde yaptırılan Anaokulunu gezerek incelemelerde bulunan TBMM Başkanı Binali Yıldırım, Burdur programını Valilik ziyareti ve MAKÜ İstiklal Yerleşkesi incelemeleri ile tamamladı.

MAKÜ’deki programda Rektör Korkmaz, TBMM Başkanı Yıldırım’a fahri doktora payesini sunarak, binişlerini giydirdi.

Yıldırım konuşmasında; “İstiklal Marşımızın şairi değerli düşünür Mehmet Akif Ersoy gibi abide bir şahsiyetin ismiyle müsemma bir üniversitede bulunmaktan dolayı büyük mutluluk duyuyorum. Kültür ve medeniyetimizin sembol şahsiyetlerimizden biri olan Mehmet Akif Ersoy’un ismini yaşatan bu güzel üniversiteden fahri doktora payesi almanın şahsım için bir onur vesilesi olduğunu özellikle ifade etmek isterim.

Hayatı ve kişiliği ile gençlerin örnek alması gereken Mehmet Akif Ersoy’un isminin de gençlerimizin tercihinde büyük etkisi olduğunu düşünüyorum. Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi’nin isminden ve bulunduğu bölgeden kaynaklanan önemli bir sorumluluğu var.” diye konuştu.

MAKÜ DİŞ HEKİMLİĞİ FAKÜLTESİ’NİN TEMELİ ATILDI

Fahri Doktora Payesi Tevcih töreni sonrasında MAKÜ Diş Hekimliği Fakültesi’nin temel atma törenine geçildi. Yaklaşık maliyeti 43 milyon lira olan, 6 kat ve 2 bloktan oluşan, 120 kişiye aynı anda sağlık hizmeti verebilecek diş ünitelerine sahip Diş Hekimliği Fakültesi binaları ve Hastanesi’nin temel atma töreni TBMM Başkan Binali Yıldırım, Vali Hasan Şıldak. Isparta Valisi Ömer Seymenoğlu ve Burdur Protokolü tarafından gerçekleştirildi.

Pazar günü öğleden sonrasını Burdur’a ayıran TBMM Başkanı Yıldırım, üniversitedeki programın yanı sıra Valilik ziyareti, okul inşaatı ve MAKÜ yerleşke turu ile Burdur’dan Antalya’ya geçti.

Kodlama : SadeMedia Interactive